Bakan Yılmaz Tunç, ZONDEF’i ağırladı Bakan Yılmaz Tunç, ZONDEF’i ağırladı

TBMM’de Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla söz alan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, “Sayın Başkan ; Değerli Milletvekilleri; Genel Kurulu Saygıyla selamlıyorum. Kökü Ezelde, Dalları Ebette ulu çınarımız Cumhuriyetimizin, 100.yılını; şan, şeref ve büyük bir gururla kutladık.
EMEĞİN BAŞKENTİ
Üretimin ve emeğin başkenti olarak 100 yıllık mazide; taş kömürü ocakları, termik santralleri, demir-çelik fabrikaları ile ülkemizin sanayileşmesinde lokomotif olmuş, her karış toprağı madencilerimizin alın teri ile kucaklaşmış ve ikinci yüzyılda Filyos Doğalgazının tam kapasiteye ulaşmasıyla yeniden enerjinin üssü olacak olan Zonguldak’ımızda; büyük bir heyecan içerisinde Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladık.
Emsalsiz zaferimiz İstiklal Harbi’nin ardından, imkânsızlıklar içerisinde gerçekleştirilen kuruluşa müteakip, muasır medeniyetler seviyesine hızla yükselen ülkemiz, inanıyorum ki gelecek yüzyılı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı olarak inşa edilecektir. 
Bu düşüncelerle yüzyıllar boyu payidar kalacak Cumhuriyetimizin, 100. Yılını kutluyor, ülkemize, aziz ve asil milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: ELMAS TV