Biopolimer Piyano birinci, Giyilebilir Teknoloji ikinci, Robotik ve Uzay Teknolojisi projesi ise üçüncü oldu.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Farabi 9. AR-GE Proje ve İnovasyon Pazarı Yarışması tamamlandı.

100 projenin yarıştığı arge projeleri nasıl pazarı pazarında dereceye giren projeler belirlendi.
Dereceye giren projeler İçin ödül Töreni düzenlendi.

Törende; 
Birincilik ödülünü Dijital baskı tekniği yoluyla iletken, biyopolimer piyano  bakteri yapısıyla modifiye edilmiş kumaş Projesiyle Prof.Dr.Hüseyin Bekir Yıldız. Aldı. Yıldız’a 200 bin TL ödül örki takdim edildi.

Öğretmenlere rotasyon müjdesi Öğretmenlere rotasyon müjdesi

Aybüke, Kızılsal, Ebrar Çam’ın görme engelliler için giyilebilir teknoloji, elektronik ve bilişim teknolojileri Projesi isenikinci oldu ve 100 bin TL lik Ödül çeki kendilerine takdim edildi.
Üçüncülük ödülünü ise 
Arif Tarakçı, Arda Çoban, Çağatay, Eylül Durdane Yıldırım, Feyza Karaoğlu, İlknur Özgenç, Alp Altındağ, Muhammet Kılıç, Ömercan Demirci, Semih Yorulmaz. Savunma sanayinde robotik ve uzay teknoloji ve uygulamaları projesi  aldı ve 50 bin TL lik ödül çeki taktim edildi.
Mansiyon ödülüne
Gelecek girişimcilik lise ödülü. Emre Dağ, Mehmet Salim Barajlı, Esra Gürbüz’ün geliştirdiği elektronik ve bilişim teknolojileri salında afet sandalyesi projesi layık görüldü ve 25 bin TL ödül verildi.

Protokol özel ödülünü ise yapay zeka ile otonom güneş paneli temizleme robotu projesi ile Mehmet Furkan Öztaş, Yunus Güdül aldı. Projeye 25 bin TL ödül çeki takdim edildi.
Tören sonrasında toplu resim çektirdi.
(Haber-Ercan Demir)

Editör: Burak Can