Ev sahibi ve kiracı milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Ev sahibi ve kiracı milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor!

Hiç kimse Zonguldak'ı tekrar Ankara'ya yürüme yollarında bırakmasın diyen Zaimoğlu, “Zonguldak büyük bir şehirdir. Zonguldak efsane bir şehirdir. Zonguldak'ın değerleriyle oynandığı anda Zonguldak'ın nasıl demokratik bir refleks yapacağını hepiniz biliyorsunuz. Buna göre gelin bu işi daha büyümeden noktalayalım” dedi.
TTK ile alakalı bazı çekincelerinin olduğunu belirten CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, parti binasında yaptığı basın açıklamasına şöyle devam etti:
TTK İLE ALAKALI BAZI ÇEKİNCELERİMİZ VAR
“Bugünlerde gördüğümüz kadarıyla KİT Reform adı altında Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı bir torba yasaya koyacağı KİT yasa değişikliği taslağı Meclis gündemine geliyor. Burada Türkiye Taşkömürü Kurumunun da ismi geçiyor. Biliyorsunuz 19 tane KİT’in kapatılması veya özelleştirilmesiyle ilgili şirkete dönüştürülmesi, o yapının değişiklikleriyle ilgili bir yasa tasarısı geliyor. Bu çok önemli ve ciddi bir konudur. Zonguldak açısından bizi ilgilendiren kısım ise TTK boyutudur. Tabii ismi geçen 18 kuruluşta bizim için değerlidir ama konunun teknik bakımından detaylarını bilmediğimizden dolayı o kurumlarla ilgili ben bir beyanda bulunamam. Dolayısıyla 19 sırada ismi geçen TTK ile alakalı bazı çekincelerimiz var. Bunlarla ilgili bazı uyarılar yapmak istiyoruz. 
TTK’NIN KAPATILMASI KESİNLEŞİYOR!
Burada KİT yasa değişikliği tasarısı meclis gündemine geliyor dedik. Bu TTK'yı yüzde yüz ilgilendiren ve isminin olduğu bir taslak. Bunun içeriğine baktığımız zaman da eğer bu yasalaşırsa TTK'nın kapatılması veya özelleştirilmesi kesinleşiyor. Yani iki konuda da yetki geliyor. TTK'nın kapatılması veya özelleştirilmesi demek çalışanların özlük haklarında çok büyük kayıplar yaşaması demek. TTK'nın yönetim yapısı değişiyor. TTK'nın yönetim yapısı değiştiği zamanda üretim ve Zonguldak'a bakış açısı değişiyor. Her şey değişiyor! O zaman kaderine mahkum bırakılmış Zonguldak tamamen bir kasaba ve köy haline getirilecek. Bundan çok büyük endişelerimiz var. 
KİMSE ZONGULDAK’I TEKRAR ANKARA’YA YÜRÜTMESİN
Zonguldak düşmanlığı nereye kadar gidecek? Yapmayın bunu! TTK'nın üzerinden bu oyunları oynamayın. Veya birileri oynuyorsa çıkın Zonguldak çocuğu olarak Zonguldak İl Başkanı, İlçe Başkanı, milletvekili olarak gidin Ankara'da masaya yumruğunuzu vurun. Hayır, bu olamaz deyin. Engelleyin. Biz de sizin yanınızda olalım. Hiç kimse Zonguldak'ı tekrar Ankara'ya yürüme yollarında bırakmasın. Yürümek zorunda bırakmasın. Zonguldak büyük bir şehirdir. Zonguldak efsane bir şehirdir. Zonguldak'ın değerleriyle oynandığı anda Zonguldak'ın nasıl demokratik bir refleks yapacağını hepiniz biliyorsunuz. Buna göre gelin bu işi daha büyümeden noktalayalım. Bu işi kapatalım. Bu yanlıştan dönelim diyorum.” 

Muhabir: SEÇKİN KIRARSLAN