Zonguldaklı Judocular rakiplerine acımadı! Zonguldaklı Judocular rakiplerine acımadı!

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde 28 Ocak Pazar günü Çaycuma Çim Saha’da oynanan Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor maçının uzatma dakikalarında Kilimli Belediysepor’un 3-0 üstünlüğü ile devam ederken yaşanan olaylar gündeme damga vurdu.
Çaycumasporlu futbolcu Ömer Faruk Kurt’un kendisine kırmızı kart gösteren maçın hakemi Soner Harmanbaşı’nı darp etmesinin yanı sıra yardımcı hakem Atakan Karakayış’a saldırmasının ardından emniyet kuvvetleri hakem triosunu koruma altına almıştı. Yaşanan olaylar sonrasında ise maçın hakemi Soner Harmanbaşı maçı tatil etmişti.
ZONGULDAK FUTBOL İL TEMSİLCİSİ DOSYAYI TFF’YE GÖNDERDİ
Zonguldak Futbol İl Temsilciliği olaylı Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor maçının kararı için Hakem ve gözlemci raporları ile birlikte dosyayı TFF’ye gönderdi. Bu maçla ilgili kararı TFF yönetim kurulu verecek. 
TALİMATLAR AÇIK VE NET
Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor maçında yaşananların karşığı Futbol Disiplin Talimatı’nda şöyle:
“Futbol Disiplin Talimatına  göre saldırının TFF mensuplarına veya müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde futbolculara 10 ile 15 maç arasında müsabakalardan men cezası alır.”
“Saldırıyı yapan futbolcunun mensubu olduğu kulüp lig usulüne göre düzenlenen müsabakalarda 3 puandan 6 puana kadar puan silme cezası alır.”

F604Dd81 D61D 4B42 8Fc0 D50Cbde8D916 (1)

Kaynak: ENDER YÜKSEL