Allah nasip ederse bu akşam Berlin Olimpiyat Stadı Çeyrek Final Maçında onbinlerce boskurtla dolup taşacağımı belirten Başkan Öztürk, şynları söyledi:

“Milli futbolcumuz Merih Demiral ‘ın 2 gol atıp 22 golü de önleyip maçın oyuncusu seçildiği Avusturya galibiyetinin ardından yapmış olduğu Türk’ün ,Türk Milletinin asırlardır yol göstericisi olarak sembolleşmiş Bozkurt Selamı vererek sevincini paylaşmasının ardından Türk ve Türkiye düşmanları  tarafından inanılmaz bir karalama kampanyası başladığını üzülerek görüyoruz .

'Asıl Chp kömürden çıkmak istiyor' 'Asıl Chp kömürden çıkmak istiyor'

Şunu önemle belirtmek isterim ki , Türk tarihinde ‘Bozkurt’ bir semboldür, idoldür. Biz çöl takımından değiliz, steplerden gelen bir milletiz. O yüzden kurt bizim için mühim ve manalı bir semboldür. Destanları, hikâyeleri vardır.Başbuğ M.Kemal Atatürk de bu sembolü sıklıkla kullanmaktaydı hatta ilk basılan kağıt paralarımıza Bozkurt resmi koydurmuştu . Kurdun yaradılış özelliği çok dirayetli olması , bir düzen içinde hareket etmesi, Öncü liderine sadakatle bağlı olması, esareti kabul etmeyen yapısı sebebiyle tam da Türk Milletinin özellikleriyle örtüşmesi sebebiyle Türk Milleti 5000 yılı aşkın süre içinde , kurdu yol göstericisi olarak görmüş ve kendi ile özleştirmis ve sembolize etmiştir . Bu , tarihin en önemli destanlarında da geçmektedir . 
  Nazilerle , gamalı haçlarla kurt sembolünü yada işaretini bir tutmak cahillikten, aymazliktan başka bir şey değildir zira alakaları yoktur . Bozkurt birinin kafasından çıkmış, sonradan üretilmiş bir sembol değildir. Bir milletin mücadele azmi ve kararlığını ifade eden tarihi bir derinliği vardır.
      Maalesef Türk Milletinin şanlı tarihinden korkan başta Almanya ve bilumum devletler ve örgütler , içerideki ve dışarıdaki Türk duşmanları korkularından olayı saptırmış ve saçma sapan yerlere taşımıştır . 
Merih kardeşimize verilmiş olan 2 maç hak mahrumiyeti de bunun, bu korkunun göstergesi olmuştur . Genel Başkanımız ,Bilge Liderimiz gerekli açıklamaları yapmış , tüm Türk dünyası ( kendini Türk hissedenler) kenetlenmiştir . Bu Necip Millet böyle bir algı operasyonu ile dize gelmez , 15 Temmuzda denediklerini , başka siyasi hareketlerle denedikleri ülkeyi bölme , karıştırma çabaları özellikle bu olay üzerinden beyhude ve komiktir . Bir Türk evladı Bozkurt hareketi yaparak bütün Türk düşmanlarını sosyal medya yada medyada patır patır dökülmesine vesile olmuştur , Allah kendisinden razı olsun diyorum.
 
Allah nasip ederse bu akşam Berlin Olimpiyat Stadı Çeyrek Final Maçında onbinlerce boskurtla dolup taşacaktır , inşallah yarı final sevincini de tüm Türk halkı doyasıya yaşayacaktır , inancımız tamdır. Allah Türk Milleti’ni korusun ve yüceltsin diyor , Milli Takımımıza Hollanda maçında üstün başarılar diliyoruz “

Muhabir: ERCAN DEMİR