Turgut Subaşı için veda programı düzenlendi Turgut Subaşı için veda programı düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde “Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında Macarlar” konusu konferans düzenlendi.

ZBEÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Yücel Namal’ın öncülüğünde gerçekleştirilen konferansta yıllar öncesinden başlayan Türkiye-Macaristan dostlukları konu edildi.

Konferansa BEÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Macaristan İstanbul Kültür Ateşesi Gergö Kovacs, BEÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Yücel Namal, BEÜ öğretim üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Zonguldak İl Dernekleri Federasyon Başkanı Necati Başar ve yönetimi, çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Yücel Namal gerçekleştirirken ardından Macaristan İstanbul Kültür Ateşesi Gergö Kovacs Türk-Macar dostluklarının başlangıç ve devamı ile ilgili yaptığı konuşması salonda alkış aldı.

Son olarak ise kürsüye çıkan ZBEÜ Rektörü Doç.Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Macar-Türk dostluklarını önemine değinerek programı düzenlenmesinde öncülük eden BEÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Yücel Namal’a ve Macaristan İstanbul Kültür Ateşesi Gergö Kovacs’a ise etkinliğe katılmasından dolayı teşekkür etti.

Program sonunda ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin İlk Yıllarında Macarlar” konulu sergi gezildi.

Ii-1Ui8-23Od-264-3

Muhabir: Ender Yüksel