Türk Eğitim Sen Zonguldak Şubesi. Başkanı Şahin Ören, 25 Haziran Salı günü Ereğli ilçesinde “Türk Asrı ve Türkiye Yüzyılında Milli Eğitim Çalıştayı” düzenleyeceklerini söyledi:

Şahin Ören çalıştayda ikinci Türk yüzyılında Türk Milli Eğitimi nasıl olmalıdır sorusuna yanıt arayacaklarını söyledi.

Tüm eğitimcileri çalıştaya katılım çağrısında bulunan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören şunları söyledi:

KARDEMİR ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ OLDU, ERDEMİR’E RAMAK KALDI! KARDEMİR ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ OLDU, ERDEMİR’E RAMAK KALDI!

“Türk Eğitim Zonguldak Şubesi olarak bir ilke daha imza atıyoruz. Yarın 25 Haziran 2024 salı günü saat 13.00’de Kdz.Ereğli Merih Şuğle Ortaokulu’nda büyük bir çalıştay düzenliyoruz. Çalıştayımızın konusu (İkinci Türk yüzyılında Türk Milli Eğitimi nasıl olmalıdır?) Sorusuna yaklaşık 100 eğitimci ve 13 akademisyen olarak cevap arayacağız. 
Türk Eğitim Sen Genel Merkezi'mizce bu haziran ve temmuz aylarının içerisinde tüm Türkiye'de yapılacak. Eylül ayı içerisinde de inşallah Ankara veya belirlenen veya herhangi bir metropolde büyük üst çalıştay yapılarak bakanlığa bu konuda öneriler sunulacak. 
Birinci maarif ngresini de kongresinden sonra ikinci mali kongresini düzenleyen Türk Eğitim Sen bir ilke daha imza atıyor. Adeta eğitim kurallarını aratacak büyüklükte bir çalışmayla  yalnızca ekonomik sendikacılığı, ekonomik sendikacılığı veya ücret sendikacılığı yapmadığı, bunun dışında bilimsel Ben ve bu ülkenin milli eğitiminin nasıl geliştirileceği noktasındaki çabalara da katkı sunduğu bir çalışma olacak inşallah. Bütün davetçilerimiz basıldı. Bütün çalışanlara sertifika vereceğiz. Bizi destekleyen akademisyenlere plaket takdimi yapılacak. Şu anda her şeyimiz hazır. İnşallah bütün Zonguldak'taki eğitim çalışanlarını oraya davet ediyoruz,” 

Kaynak: Ercan Demir