Öğretmen Uğur Ünlü hayatını kaybetti Öğretmen Uğur Ünlü hayatını kaybetti

Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na (TTK) alınacak 2 bin işçi için 2023 Ekim ayında gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Sağlık raporları ve arviş taramalarının uzun sürmesi nedeniyle henüz 2 bin kişinin işlemleri tamamlanamadı. 
TTK’dan yapılan son açıklamaya göre arşiv taraması ve sağlık raporları tamamlanan 4. Etap 93 işçiye işi başlayabilecekleri konusunda duyuru yapıldı.
93 İŞÇİ DAHA NİSAN AYINDA İŞBAŞI YAPACAK
Bir çok işçi geçtiğimiz aylarda iş başı yaparken TTK Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre işlemleri tamamlanan 93 kişiye işe başlamaları konusunda duyuru yapılırken işçilerin 15 Nisan 2024 tarihinden itibaren işbaşı yapacakları duyuruldu. İşlemleri devam eden işçiler için işlemlerin tamamlanmasının ardından duyuru yapılacağı da açıkladı.
TTK’DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE
TTK Genel Müdürlüğü’nden işe başlayacak 93 işçi için yapılan duyuru şöyle: “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere Zonguldak 1500 işçi alımı için 13.10.2023, Bartın 400 ve Karabük 100 işçi alımı için 20.10.2023 tarihlerinde yapılan kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan 2000 adayın içinde, İlk İşe Giriş Sağlık Rapor sonuçları “ÇALIŞIR” olanların ve Arşiv Araştırma sonuçlarına göre işe başlamaya engel durumu olmayan 93 işçi adayının çalışacağı işyerleri  belirlenmiş olup 15.04.2024 tarihinde ilgili müesseselere başvuracaklardır.
2000 işçi alımı 4.Etap 93 İşçi; İşyerleri ve başvuru tarihleri için TIKLAYINIZ.
-İşe başlamaya hak kazanan adayların 15.04.2024 tarihinde, isimlerinin karşısında belirtilen Müessese Müdürlüklerinin Personel Şube Müdürlüklerinde saat 08.00’de hazır bulunmaları gerekmektedir.
-Müesseselerimizce işe başlamaya hak kazanan adaylar A, B ve C gruplarına ayrılarak işe başlatılacaklardır.
Sağlık raporu sonucu veya Arşiv Araştırma sonucu henüz Kurumumuza intikal etmeyen adaylar, Sağlık Raporu (Sağlık Raporu sonucu “Çalışır” olanlar) ve Arşiv Araştırması sonuçları (Arşiv Araştırmasında işe başlamaya engel bir durumu olmayanlar) tamamlandıktan sonra Kurum web sitesinde bilahare ilan ile duyurularak işe başlatılacaklardır. İlanen duyurulur.’’

Kaynak: HABER MERKEZİ