TTK  Demir Yolu Başmühendisliği Şantiyesinde düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal Cin, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıoğlu, TTK Liman ve Demiryolu İşletme Müdürü Metin Şahin, Başmühendis Mehmet Burak Öztürk, İşyeri Hekimi Dr. Muzaffer Parlak, GMİS Merkez Şube Başkanı Aysel Yaman Kocabaşın yanı sıra TTK Demiryolu makinistleri ve çok sayıda işçiler katıldılar. 
          Bu anlamlı davranışından dolayı o gün treni durdurup ambulansın geçişine izin TTK’ ya ait trenin kontrolündeki  makinist Erkan Öyüm’ plaketini törenle verildikten sonra bir teşekkür konuşması yapan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr Ertuğrul Güner ise şöyle dedi. “ Öncelikle bu duyarlı davranıştan dolayı tren makinistimizi ve demiryolunda görev yapan diğer  arkadaşlarımızı yürekten kutlamak istiyorum. Bizim için sağlıkta dakikalar çok önemli, on ambulansın içinde kalp krizi ve beyin kanaması geçiren hastamız olabilirdi. Kenttin trafiğinin şıkışıklığını görmüşsünüzdür. Bu hassasiyetinizden dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum “ dedi. 
             Öte yandan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Liman ve  Demiryolu İşletme Müdürü Metin Şahin ise, “ Sayın İl Sağlık Müdürümüz Ertuğrul Güner ve beraberindeki ekibin İşletme Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan demiryolu Başmühendisliği çalışanlarının demiryolu hattımızda ambulansa durarak yol vermesi sebebiyle yapmış oldukları ziyaret ve tüm çalışanlarımıza teşekkür amaçlı yaptıkları plaket için teşekkür ediyorum dedi.

TTK’ya 20 milyon 700 bin lira kar ettirdiler TTK’ya 20 milyon 700 bin lira kar ettirdiler

c127ee6b-d2b5-4a89-a09f-e2d43993cbc6

Kaynak: Haber Merkezi