Meclis Katip Üyeleri belli oldu Meclis Katip Üyeleri belli oldu

Bartın Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanan 36. Ahilik Haftası çelenk bırakma töreninde ilginç anlar yaşandı. Sıcak ve rüzgarlı havada gerçekleştirilen tören, alanda bulunan pankartın rüzgar nedeniyle ipe dolandı. Pankart, alana getirilen vinç yardımıyla düzeltildikten sonra tören başlandı. Törende konuşan Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan, "Hak ile sabır dileyen, bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp, bizi geçen bizdendir' diyen Ahi Evran'ın doğumunun 852. yıldönümünde rahmet ve dua ile anıyoruz. Ahilik kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkarlar ile bunların örgütlerinde yaşatılması, ve gelecek kuşaklara bu kültürün aktarılması amacıyla ahiliğin kurucu Ahi Evran Veli'nin doğumunun 852, yıl dönümü olan 2023 yılında 36. Ahilik Haftası kutlamaları, 18-24 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de ve ilimizde düzenleniyor" dedi.

Davetsiz misafir protokolün gölgesinde serinledi
Çelenk bırakılmasının ardından geçilen saygı duruşu esnasında ise alanda sıralanan protokolün ön kısmında bir sokak köpeği durdu. Bir süre etrafına bakarak, olan biteni anlamaya çalışan köpek, protokolün ayaklarının dibinde yatarak, gölgenin keyfini çıkardı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı nedeniyle kimse hareket edemezken, sokak köpeği ise bir süre gölgede uyudu.

Sıcak anlar yaşandı
Programın son bölümünde ise başka köpeklerin de alana gelmesi üzerine sıcak anlar yaşandı. Köpekler birbirlerine havlaması çevredeki vatandaşları panikletti. Tören alanında bulunan zabıta ekipleri, duruma müdahale ederek, köpekleri yanlarına çağırarak, sakinleştirip, alandan uzaklaştırdı.
Programın sonunda ise katılımcılar alanda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: TE Bilisim