TFF Başkanı Mehmet Büyükelçi ve yönetimi TFF seçimlerinin 18 Temmuz 2024 tarihinde yapılacağını açıklamasının ardından Süper Lig, 1.lig, 2 ve 3.lig Kulüpler Birliği yönetimleri seçimlerin çok daha erken yapılmasına yönelik imzalar toplayarak seçimlerin erken yapılması konusunda büyük aşama kaydetmişti.

KONGRE YAPILDI: İŞTE YENİ YÖNETİM KONGRE YAPILDI: İŞTE YENİ YÖNETİM

KÜME DÜŞEN TAKIMLAR VE BAZI TAKIMLAR İMZALARI GERİ ÇEKTİ
2 ve 3’üncü ligde küme düşen takımların TFF ile görüşerek kongrenin belirlenen tarihte yapılmasının önünü açmak için 13 kulüp noter kanalıyla imzaları geri çektiler. Böylelikle seçimler TFF’nin belirlediği 18 Temmuz’da yapılacak.

KÜME DÜŞEN TAKIMLAR TFF’YE BASKI YAPIYOR
Küme düşen takımlar şöyle: TFF 2. Lig Beyaz Grupta Zonguldak Kömürspor, Kırşehirspor, Bursaspor,  Adıyamanspor bulunurken, TFF 2.Lig Kırmızı Gup’ta Etimesgut Belediyespor, Düzcespor,  Denizlispor, Uşakspor 2’nci Lig Beyaz ve Kırmızı Grup’da küme düşen 8 takımdan 7 tanesi il takımı olduğu görülüyor.

3.LİG’DE KÜME DÜŞEN TAKIMLAR

TFF 3. Lig küme düşen takımlar: Gümüşhanespor, Malatya Erguvanspor, Tarsus İdmanyurdu, Hacettepe Eynesil Belediyespor, Sapancaspor, Darıca Gençlerbirliği, Akhisarspor Sivas Dört Eylül Belediyespor.

Küme düşen 2 ve 3’üncü lig takımların bir çoğunun imzaları geri çekmesinin ardından kongrenin belirlenen süreçte yapılmasının önünü açmalarının ardından bu kez TFF’ye küme düşmenin kaldırılması yönünde baskı yapmaya başladı. Yapılan bu baskıların nasıl bir sonuç vereceği ise merakla bekleniyor.

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’UN MÜCADELESİ SÜRÜYOR
Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor’un şike yaptıkları yönünde TFF’ye soruşturma açtıran Zonguldak Kömürspor’un mücadelesi sürüyor. Tüm Türkiye’de gündem olan şike olayı dün ETİK Kurulu’na sevk edilmişti. Sürecin Zonguldak Kömürspor açısından olumlu ilerlediği belirtildi.

Muhabir: Ender Yüksel