Kaymakçı, Birlikte mücadeleye çağırdı Kaymakçı, Birlikte mücadeleye çağırdı

Aşkar, “Eğitim Bir-Sen olarak eğitim iş kolunda faaliyet gösteren 58 sendika içerisinde yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen Zonguldak'ımızda üye sayımızı arttırarak şehrimizde ve Türkiye'de yine yetkili sendika olduk” dedi. 
Memur Sen olarak yılmadan, yorulmadan ekipleriyle beraber millete hizmet etme yolunda çalışmalarına devam edeceklerini belirten Memur Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, konuşmasına şöyle devam etti:
SON BİR YIL GERÇEKTEN ÇOK SIKINTILIYDI!
“Her yıl 15 Mayıs tarihli bordro kesintilerine göre hem ilimizde hem Türkiye genelinde yetkili sendikalar belirleniyor. Ve belirlenen yetkili sendikalar hem ilimizde hem Türkiye genelinde yetkili sendika olarak gerekli kurullarda ve toplu sözleşme masasında hükümetle zam pazarlığında etkin rol oynuyor. Bu bağlamda geçtiğimiz yılın 15 Mayısıyla 2024 yılının 15 Mayısı arasındaki 1 yıl gerçekten çok sıkıntılı bir yıldı. Niye? Çünkü pandemi dönemi olsun, ardından başlayan ekonomik krizin uzantıları olsun ve ülkemiz adına baktığımızda son bir yılda geçirdiğimiz 2 seçim hem genel seçim hem yerel seçim çok sıkıntılı bir süreç oluşturdu. Bu seçim sürecinin ardından ortaya çıkan geçim süreci, geçim sıkıntısı, ekonomik daralma bizim için çok sancılı ve sıkıntılı bir dönem oluşturdu. 
ÜYE SAYIMIZI ARTIRARAK YİNE YETKİLİ SENDİKA OLDUK
Biliyorsunuz Türkiye'de memur sendikacılığında iyi olan ne varsa bütün sendikalar yapmış ama ekonomik krizden tutun da her anlamda kötü olan ne varsa hepsi yetkili sendika üzerinden hesap görülür. Dolayısıyla bütün bu seçim dönemi, pandemi dönemi, ekonomik kriz döneminin yaşanmasına rağmen hamdolsun Eğitim Bir-Sen olarak eğitim iş kolunda faaliyet gösteren 58 sendika içerisinde Zonguldak'ımızda sayımızı arttırarak yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen Zonguldak'ta üye sayımızı arttırarak ve Türkiye'de de üye sayımızı arttırarak yine yetkili sendika olduk. 
TEK DERDİMİZ MİLLETİN SENDİKASI OLMAK
Tabii burada özellikle üyelerimize ve yönetim kurullarımızdaki çalışanlarımıza teşekkür ediyorum ama şunu da bilinmesini istiyorum; Biz yeni yetkili sendika olmadık, yetkiliydik ve yetkiliyken yetkimizi devam ettirdik. Zirveden yeni ufuklara çıkacak bir yolculuğa revan olduk. Ama arkadaşlarımıza söyleyeceğimiz şu; Şımarmadan, yılmadan, yorulmadan millete hizmet etme yolunda koşmaya devam etmek zorundayız. Milletin derdiyle dertlenmek, milletin derdine çözüm bulmak için gerekli mercilerin kapısını aşındırmaktan gerekiyorsa kavga etmekten geri durmamak zorundayız. Çünkü Memur Sen'in kurulurken bir tek bir amacı vardı o da milletin sendikası olmak, milletin değerlerinin sendikası olmak. İşte bu misyonu yerine getirmek için de Memur Sen olarak yılmadan, yorulmadan ekibimizle beraber bu millete hizmet etme yolunda devam edeceğimizi belirtiyorum. Bu başarıda emeği geçen geçmişten günümüze bütün gönül dostlarımıza, bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Seçkin Kırarslan