İlçemizde ki taşımacılık sorununun tek bir tarafa mal edilemeyeceğini belirten MHP Kilimli İlçe Başkanı Vedat Savaş, belediyeye ve ilçe özel  halk otobüslerine önerilerini şu şekilde sıraladı: “Vatandaşlarımızın şikayet ve talepleri, MHP Kilimli İlçe Başkanlığımızın yapmış olduğu çalışma doğrultusunda Kilimli Belediye’mizden ve Özel Halk Otobüsü esnaflarımızdan beklentilerimiz ve önerilerimiz şöyledir: Milliyetçi Hareket Partisi İlçe AR-GE Birim Başkanlığımız tarafından Kilimli Özel Halk Otobüs taşımacılığı ile ilgili yapılan araştırma ve önerileri kamuoyuna saygıyla duyuyoruz.

İlçemizde ki taşımacılık sorunu tek bir tarafa mal edilemez. Hem otobüs esnafımızı hem de vatandaşlarımızın mağdur etmeden çözüm üretmek zorundayız. Kilimli Belediyemizin taşın altına elini koyarak vatandaşımızı daha ekonomik ve daha rahat yolculuk etmesini sağlaması isteğimiz ve beklentimizdir.

Oltayla 10 kilo ağırlığında turna balığı yakaladı Oltayla 10 kilo ağırlığında turna balığı yakaladı

Milliyetçi Hareket Partisi Kilimli ilçe Başkanlığı olarak önerileri ve beklentilerimiz şöyledir:

KİLİMLİ BELEDİYE’SİNDEN BEKLENTİMİZ

Özel Halk Otobüsü Kooperatifi ile belediye arasında yapılan taşımacılık ihalesinde belirlenecek tutar kanunlar çerçevesinde minimum düzeyde tutulması önerimizdir.

Belediyemizin yeni güzergahlar talep edip bu güzergahı Zonguldak-İnağzı ilçe sınırından başlayıp Askeritepe,  Hisararkası Mahallesi, Güney Mahallesi ve Kilimli Merkez Mahallesi Sahil Yolu şeridi olarak düzenlenerek daha az maliyetli ve daha konforlu bir seyahat etme imkanı sağlanması önerimizdir. Servis saatlerine uyulması belirli saatlerde ki yolcu yoğunluğunun titizlikle ve sürekli olarak denetlenmesi önerimizdir. Kil-Kart Dolum şubelerinin Hisararkası ve Karadon Mahallesi’nde kurulması önerimizdir. Özel halk otobüslerimizin fiziki ve coğrafi şartlarından dolayı giremediği bazı mahallelerimizde ring  hat seferlerini taksi sahipleri ile anlaşarak hayata geçirilmesi önerimizdir.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDEN BEKLENTİLERİMİZ

Özel halk otobüslerinden beklentimiz ve önerilerimizi şöyledir:

Sabah işe giriş ve akşam iş çıkış saatlerinde. Özel tercihini ve 202 evlerde ikamet eden vatandaşlarımız için servis saatlerinin düzenlenmesi veya ilave servisler koyulması önerimizdir. Zonguldak’tan en uzak mesafemiz olan gerek beldemizin 36 TL’lik fiyatını baz aldığımızda Zonguldak-202 Evler fiyatının 30 TL yerine 26 TL, Zonguldak-Kilimli fiyatının ise 32 TL yerine 28 TL, indi-bindi fiyatının 20 TL yerine 16 TL olması dolmuşçu esnafımızdan beklentimiz ve önerimizdir.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Muhabir: Ercan Demir