Zonguldak Ereğli Taksiciler Dernek  Başkanı Mustafa Yavuz konuşmasında şunları dile getirdi;
"Öncelikle İzmir’de hayatını kaybeden meslektaşımız Oğuz Erge‘ye Allah’tan rahmet yakınlarına ve tüm camiamıza baş sağlığı diliyoruz tüm Türkiye’de olduğu gibi Ereğli taksiciler derneği olarak bu katliamı şiddetle kınıyoruz. Bunu yapan caninin en yüksek şekilde cezalandırılmasını istiyor, bir daha böyle olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz. 

MESLEĞİN ZORLUKLARI
Taksicilik mesleği dışardan görüldüğü gibi kolay bir meslek değildir. Bizler günün 24 saatinde şehrin her sokağında, her türlü değişik insanın, hikayelerin en iyi ya da en kötüsüne şahit olabilen bir sektörün içerisinde yer alıyoruz. Mesela bazen paramızı bazen de canımızı kurtarabilir miyiz derdine düşeriz. Tabii herkesin ailesi gibi bizlerin de gece gündüz evinde bekleyenlerimiz var. Her kesime ve günün 24 saatine hizmet veren bir sektörün içinde olduğumuz için ailelerimiz de ister istemez bizler işe gittiğimizde tedirgin oluyorlar. Bu işin en zor ve en zahmetli olan kısmı özellikle gece şoförlüğüdür. Arabanıza kimin nereden geldiğini kestiremiyorsunuz. Gündüz çalışan şoförlerimizin de trafik ile ilgili sıkıntıları var. Ama bütün meslektaşlarımız tüm bu zorluklara rağmen evine ekmek götürmek için bunlara katlanmak zorunda. 

EN BÜYÜK SORUNUMUZ AKARYAKIT
En büyük sıkıntımız akaryakıt. Çünkü her gün almak zorundayız. Taksiciler hususi araçların aldığı fiyattan akaryakıt alıyor. Maalesef ticari araçlara bugüne kadar indirimli akaryakıt verilmedi. En azından günlük olarak bir litre miktarı belirleyip bu belirlenen litreyi taksi, dolmuş, servis kısacası bu işin ticaretini yapan vergi levhası olan işletme araçlarına devlet tarafından indirimli akaryakıt satışı uygulanabilir bizleri temsil eden kurum ya da kuruluşlara buradan sesleniyorum lütfen sesimizi duyursunlar. 

Emekli imam gelecek nesil için çalışıyor Emekli imam gelecek nesil için çalışıyor

TRAFİK SİGORTASI VE ARAÇ PARÇALARI  
Bizlerin trafik sigorta primleri çok yüksek hiç kazası olmayan araca 20.000 TL poliçe kesiliyor bir de kaza yapsan bu rakam iki ya da üç katına çıkabiliyor. Bu durumda bizleri zor durumda bırakıyor. Yedek parçaya gelince akaryakıttan sonra bizleri en çok yoran masrafımız yedek parçalar. Özellikle aracı biraz eski olan arkadaşlarımız sanayiden araçlarını çıkaramıyor. Normal bakımlarını yapanlarda neredeyse tüm kârını sanayiye bırakıyorlar. Bu işin sonu nereye varır bilemiyoruz ülke olarak zor durumdayız inşallah en yakın sürede ülke eski günlerine kavuşur ve tüm insanlar rahata kavuşur." dedi.
HABER:BURAK GÜNEY

Editör: Efekaan Başar