Zonguldak il Genel Meclisi’nin Haziran ayı 4.birleşimi Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis’te açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturuma ait toplantı tutanak özeti okunarak oylandı ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

HAVAALANI YANINA KARGO VE GÜMRÜK İÇİN İNŞAA EDİLECEK DEPOYA  SU TAŞKINI TEHLİKESİ ..

Mecliste Çaycuma Havaalanına 500 m. Uzaklıkta bulunan Hacılar Köyü hudutları dahilinde, kadastroda 161 ada, 295 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Depolama Alanı” amaçlı, 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık ile Sanayi ve Ticaret Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşüldğ.

Madde hakkında konuşan il genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli, su taşkını tehlikesinin olduğunu, Saltukova belediyesi ve karayollarının bu konuda çalışma yaptıktan sonra depo yapımının mümkün olabileceğini belirtti.
Karaveli, havaalanındaki gümrükten gelen ve giden malzemeler için depo inşa edilmesi gecikmeli olarak Gerçekleştirileceğini söyledi.

SARAYCIK KÖYÜ DERESİNE PATPATLAR BENT YAPILACAK!

Protokol imzalandı! Protokol imzalandı!

Mecliste  Merkez İlçe Saraycık Köyü Merkez mahallesinde vatandaşların tarım yaptığı alan, bölgede bulunan derenin karşısında olduğundan, tarım alanına ulaşım açısından bölge halkı sorunlar yaşamaktadır. Bu nedenle tarım yapılan alana sorunsuz şekilde ulaşım sağlanabilmesi ve gerekli çalışmaların yapılabilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlarının görüşülerek Oy birliği ile kabul edildi.

il genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli, patpat araçlarının geçmesi için dere içine bent inşa edileceğini ifade etti.

Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesiyle birleşim tamamlandı.

7D244A14 D04B 40E9 A008 37B111F82A5C6209493A 6C5D 4158 8846 5Ea2A89Ded81

Kaynak: Ercan Demir