Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci, su kayıp kaçaklarını önlenmesi konusunda bilgi verdi. Tren yolunun altından geçen metropolitan su borusunun patladığını ve sıkıntı yaşadıklarını belirten Başkan Dökmeci, bu mevkide bundan yaklaşık 200 metre su hattının değiştirileceğine ifade etti.

Eve yıldırım düştü Eve yıldırım düştü

Ayrıca kanalizasyon şebekesinde çok eski olduğuna dikkati çekerek büyük bir sorun olduğunu ifade eden Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci; sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi yanlış hatırlamıyorsam geçen haftaydı. Ufak tefek su kesintileri oldu. Bu tür kesintilerin sebebi aslında sosyal medyamızda yayınladık biz bunu. TTK'nın yıkama merkezine giden raylarının tam altında Metropolitan’dan gelen ana hattımız patladı. üç dört gün içerisinde hattın tam patlak yerine açarak  ulaşmaya çalıştık. Ulaşma konusunda rayların altında olduğunu sağ olsun TTK Mühendisliği Müdürümüz bize çok yardımcı oldu ve bürokratik işlemleri bir an önce çözerek bir gece içerisinde bu tamiratı yaptık.

Su hatlarımız çok eski çelik borular. Bunlarla alakalı yeniden bir o bölge için mesela ilk aşamada o bölge için TTK'nın kurulmuş olan yerlerinden hattımızı dışarıya çıkarmaya çalışıyoruz. Çünkü bir sonraki patlak daha ciddi bir binanın altından veya ciddi bir yapının altından geçerse buna müdahale etme şansımız da çok az oluyor. Bu sebeple o bölgenin üzerinde mesela 200 metrelik bir hat değişimi yapacağız.

KANALİZASYONLARLA İLGİLİ DE ÇOK BÜYÜK PROBLEMLER VAR

E tabii bu peyderpey yapılabilecek bir şey. Bizim belediyemizin o finansal durumunu ne kadar hızlı şekilde düzeltebilirsek o kadar hızlı bir şekilde iyi olur. Su problemlerimiz olduğu gibi aslında kanalizasyonla alakada çok büyük problemler var ki bence bu su kadar önemli bir konu. Sadece Su hatlarımızın yenilenmesiyle alakalıdır. Kanalizasyon hatlarımızın da doğru düzgün çalışıp, metropolitana bağlanmasıyla alakalı da çalışmalarımız olacak.

Tabii bu bugünden yarına bir anda yapabileceğimiz şeyler değil.

Dediğim gibi belediye bir değişim içerisinde şu anda. Bu değişimin içerisinde kurumsallaşma var. Finansal yapının düzelmesi var. Bunlar hep birbirlerini takip eden konular bu konular tamamlandık sıra daha önce taahhütte bulunduğumuz imalatlarımızın hepsini yapmaya çalışacağız.

(Haber-Ercan Demir)

Kaynak: Ercan Demir