Araçların bakımlarının düzenli olarak yapıldığı belirtilen açıklamada eleştirilerin haksız. olduğu belirtildi.
Yapılan açıklamada şöyle denildi:

ARAÇLARIMIZIN BAKIMI SÜREKLİ VE DÜZENLİ OLARAK YAPILIYOR

'Durmak yok üretime devam!' 'Durmak yok üretime devam!'

“Kamuoyuna duyuru. Son günlerde durağımızla ilgili sosyal platformlarda çıkarılan asılsız, abartılı ve haksız haberler nedeniyle açıklama yapmak zorunda kaldık. Öncelikle bilinmelidir ki her yolcumuzun canı ve malı bizim için kıymetli ve önemlidir. Bu nedenle araçlarımızın bakımı sürekli ve düzenli olarak yapılmaktadır. Böyle olmasa muayene istasyonundan olumlu rapor alınamaz. Araçlarımız halen devletimizin belirlediği 20 yaş sınırına uygundur. Ki Teker teker yenileniyor. Ülkemizdeki ekonomik kriz, yüksek kredi maliyeti ve astronomik otobüs fiyatları bizleri zorlamaktadır. 

HURDA İDDİALARI TAMAMEN ASILSIZDIR

Başka illerin hurda araçlarının alındığı iddiası tamamen asılsızdır. Elbette ki araç alımı her ilden olur, Kimse eski ve hurda araç almaz. Çünkü karşılığında para ödeniyor. Bedava alınmıyor. 

ALLAH’A ŞÜKÜR SON 20 YILDA KİMSENİN BURNU KANAMADI

Bizler son 20 yılda nüfusumuzun yarısını kaybetmiş, ulaşım imkanlarının zorlu coğrafi koşullarında yapıldığı, aşırı çevre kirliliği yaşanan bir bölgede çalışıyoruz. İnsanların Evlerinin bile her gün tozlandığı bir ortamda araçların tozlanmasını suç gibi göstermek tamamen art niyetli. Şunu da belirtelim ki elbette zaman zaman sorunlar oluyor. Bu işin fıtratında olan bir şey. Allah'a şükür son 20 yıldır. Kimsenin burnu bile kanamadan işimizi yapıyoruz. 

BİZLER YASAL DÜZENLEMELERE UYGUN ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ. 

Ancak kimseyi mağdur etmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Kimse kanunlardan üstün değildir. Bizler de kanunlar çerçevesinde, yasal düzenlemelere Uygun olarak çalışıyoruz. 
Çıkartılan kasıtlı ve haksız haberleri tümüyle reddediyor ve vicdanlı ve gerçekçi düşünen halkımıza saygılarımızı sunuyoruz”

Muhabir: ERCAN DEMİR