Zonguldak Resim Günleri başladı. Karaelmas Ressamlar Topluluğu’nun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği resim sanatını kentle buluşturmayı ve kentlilik bilincini yükseltmeyi amaçlayan Zonguldak Resim Günleri etkinliği devam ediyor.

“Hizmetleriniz, ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyor” “Hizmetleriniz, ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyor”

Zonguldak Resim Günleri Kapsamında Sokak hayvanları yararına BKM’de açık arttırma (müzayede) düzenlendi.

Müzayedede ressam ve karikatürist Mete Arif Tokmak ve Aslı Alper tarafından kara kalemle çizdikleri ve yapay zeka ile renklendirdikleri karikatürlerini; sokak hayvanları yararına düzenlenen açık arttırmada mama karşılığında satışa sundular. Açık arttırmada; Gülsüm Yılmaz 20 mama. Sema Koç ve Erhan Koltuk 30 mama. Cenk Kaplancan 19 mama. Özlem Papila 30 mama karşılığında karikatürlerin her türlü telif hakkı ile birlikte satın aldılar.

PANELDE ‘NİYE RESİM YAPIYORUZ’U ANLATTILAR

Zonguldak Resim Günleri kapsamında ressamlar; Sema Dönmez, Gülden Işık ve Keriman Papila’nın katılımıyla “Niye resim yapıyoruz” konulu panel ve söyleşi düzenlendi.

SANAT MEKÂNLARI VE İŞLEVLERİ SUNUMU

Etkinlikler içerisinde ayrıca ressam Mete Arif Tokmak, Sergi Odası’nın 25. Yılı nedeniyle “Sanat mekanları ve işlevleri” konulu sunum gerçekleştirildi.

(HABER ERCAN DEMİR)

Muhabir: Ercan Demir