banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NDAN AKŞENER’E ZİYARET

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. Saat 14.00’te başlaması beklenen Millet İttifakı toplantısı saat 15.00’e alındı.

Siyaset 06.03.2023, 14:20
YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NDAN AKŞENER’E ZİYARET

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, Akşener'i ziyaret ettikleri sırada, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Meral Akşener'in Millet İttifakı toplantısına katılıp katılmayacağına ilişkin açıklama yaptı. 
Ziyaret sonrası iki başkan şu açıklamaları yaptı:
Ekrem İmamoğlu: “Değerli Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun bilgisiyle bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye’mizin özellikle depremle birlikte yaşadığı zor günlerde milletimizin geleceği açısında Altılı Masa’nın stratejisinin varlığının önemimin bilincindeyiz.”
Mansur Yavaş: “Masada yaşanan bu olayları seyretme imkanımız yok. Bizler Millet İttifakının belediye başkanıyız. Hep birlikte bir araya geldik. Ankara İstanbul gibi büyükşehirleri kazandık. Önümüzde seçim var. Milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Tekrar bir araya gelinmesi halkımızın arzusu. Bunu da ilettik.”
İKİ BAŞKAN İÇİN CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI TEKLİFİ
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu; Akşener’in Millet İttifakı’na yeni bir formül sunduğu ve İmamoğlu ile Yavaş için cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif ettiği açıklandı.
AYRINTILAR GELECEK

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)