banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

"O da kuyruğa girmiş"...

Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, AKP hükümetini ve TTK Genel Müdürünü hedef alan açıklamalarda bulundu. CHP İl Parti binasında yaptığı basın açıklamasında Çin'den getirilen 300 işçi hakkında konuşan Turpcu, "Zonguldak’a termik santraller yapıldı, kömür dışarıdan geliyor, bizim kömürümüz yer altında, vatandaşlarımız da işsiz durumdadır. Önceki gün Amasra’da bizim işçilerimizi işten çıkartıp Çin’den 300 işçi getirdiler. Arkadaşlar bu nasıl bir ülke? TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanı partili, hakimler ve savcılar partili… Partisiz bir şey pek kalmadı. O da kuyruğa girmiş" dedi

Siyaset 19.05.2017, 13:43 19.05.2017, 13:43
"O da kuyruğa girmiş"...

"Arkadaşlar bu nasıl bir ülke?"

Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu'nun, CHP Parti binasında yaptığı basın toplantısında gündem Çin'den getirilen 300 işçiydi.

Turpcu, "Zonguldak'a termik santraller yapıldı, kömür dışarıdan geliyor, bizim kömürümüz yer altında, vatandaşlarımız da işsiz durumdadır. Önceki gün Amasra'da bizim işçilerimizi işten çıkartıp Çin'den 300 işçi getirdiler. Arkadaşlar bu nasıl bir ülke? Kömürün merkezine termik santral yap, kömürü dışardan getir, bizim yerli işçilerimizi işten çıkart, yerine Çinlileri getir, Bizim kömürümüzü çıkartma Ukrayna ve Rusya kömürlerini getir. Böyle bir şey olabilir mi?" diye sordu. Zonguldak'ın Büyükşehir olmasının yanı sıra özel bir kanuna ihtiyacı olduğunu belirten Turpcu, "Zonguldak için özel bir kanun çıkması gerekiyor. 30 şehir Büyükşehir olduğu zaman Büyükşehir olmanın ne anlamı kalıyor? Zonguldak'ın kalkınması için özel bir kanun çıkartılması gerekiyor" diye konuştu.

"O DA KUYRUĞA GİRMİŞ"

Turpcu, TKK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nu hedef alan açıklamalarında, "TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nu tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanı partili, hakimler ve savcılar partili… Partisiz bir şey pek kalmadı. O da kuyruğa girmiş. Zeki Tosun davet etmediğini söylemiş. Koskoca TTK Genel Müdürü davetsiz olarak oraya gider mi? Siz buna inanıyor musunuz? Her şey partiye bağlandı artık. Mecburiyet nedeniyle uygulanan tek partili dönemi eleştiriyorlardı. Bugün tek partili döneme geri döndük. Bu yüzden TTK Genel Müdürünün o toplantıda bulunması artık masum bir katılım" ifadelerini kullandı.

"ZONGULDAK ÜZERİNE DÜŞENİ ALAMADI"

Turpcu, "İktidar Milletvekilleri 3'ü bir araya gelemiyorlar ki… 15 yıldır dünyanın her tarafında para fışkırıyordu. Ülkemiz de bundan yaralandı ve hatta borçlandık bile. Zonguldak bu yatırımlardan üzerine düşeni alamadı. Yol olarak alamadı, göçü durdurmakla ilgili alamadı, hizmet olarak alamadı. Bu saatten sonra borçlarımızı ödeyecek para bile yok. Bu saatten sonra kim Zonguldak'a şunu yapacağız bunu yapacağız diyorsa doğru söylemiyor. Bu anlamda 5 milletvekilinin bir araya gelememesi aslında boş bir laf. İktidarda olan onlardır.. Biz Ak Parti Milletvekillerine saygımızı ve sevgimizi gösteriyoruz. Bizi her hangi bir yere davet ettiklerinde gitmemişlik yapmış değiliz, bizden bir istekte bulunduklarında yapmamış da değiliz. Biz birlik ve bütünlük için bugün 19 Mayıs Bayramı'nda da bulunduk" dedi.

Yorumlar (0)