banner51

banner5

banner52

Katılmayarak, kaçarak bu işler olmaz

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, hafta sonu Ankara'da yapılan 14 Genel kurula katılmayan iktidar milletvekillerine tepki gösterdi.

Siyaset 08.11.2022, 13:11
Katılmayarak, kaçarak bu işler olmaz

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, hafta sonu Ankara'da yapılan 14 Genel kurula katılmayan. İktidar milletvekillerine tepki göstererek "Toplantıya katılmayarak, kaçarak bu işler olmaz. Toplantıya katılmanızı bekledik ama gelmediniz. Emekliyi yanlız bıraktınız" dedi.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, hafta sonu Ankara'da yapılan 14 Genel kurulu değerlendirdi. Batı Karadeniz bölgesinden hiçbir iktidar milletvekilinin toplantıya katılmamasına tepki gösteren Sarıoğlu, "Tüm işçi emeklileri dul ve yetimleri Derneği Zonguldak şubesi olarak Ankara'da genel merkezimizin 14 olan genel kuruluna Zonguldak Batı Karadeniz Bölgesi olarak katıldık. Genel kurulda muhalefet parti liderlerinin genel Başkan yardımcıları, milletvekilleri ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz katıldı. Biz kendisine bizi bu günümüzde yalnız bırakmadığı için teşekkür ettik. Burası Zonguldak emeğin emeklinin başkenti ben iktidar milletvekillerinden bazılarını programa davet ettim. İktidar milletvekillerinden hiçbirisi genel kurulumuza katılmadı. Cumhurbaşkanımız diyor ki çalmadık kapı bırakmayın dedi. Ama ben Zonguldak'tan Batı Karadeniz bölgesinden Ankara'ya gidiyorum. Bütün şube başkanlarım  Ankara'dayız. Amazon Zonguldak'tan milletvekilimiz Deniz Yavuz Yılmaz katıldı. Gelselerdi saygı duyacaktık ama gelmediler. Genel kurulda hiçbir tane delegemiz iktidar partisinden gelen milletvekili ya da bakan hiçbirine saygısızlık yapmazdı karar almıştık biz ev sahibiyiz dinleyecektik, onalr bizi dinleyecekti ama katılmadılar. İktidar partisi milletvekilleri bütün toplantılara katılmak istemiyor. Türkiye'de 13,5 milyon emekli var. Emekliyi ikna etmeden, emeklinin hakkını vermeden mümkün değil bu dere geçilmez. Herkes aklı selim hareket etmek zorunda. Gelmemekle, dinlemekle bu işler olmaz. Bizler emekliler olarak devletimizi, milletimizi, bayrağımızı seviyoruz. Devletimiz milletimiz için Cumhurbaskanımıza destek oldum destek bekliyorum. Şuana kadar taleplerimiz yerine gelmedi. Genel kurulumuza milletvekillerinin gelmesi gerekirdi ama gelmediler bizlere yanlış yaptılar. Üzgünüz katılmakla, kaçamakla bu işler olmaz.  Destek bekliyoruz, haber bekliyoruz, görüşmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı