pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

CHP'DE BAŞKANLIK YARIŞI... 1 KOLTUK 6 ADAY!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak'ta yapılacak olan 14. Olağan Genel Kurul kongresi 1 Ekim Pazar günü yapılacak.

Siyaset 18.09.2023, 19:38
CHP'DE BAŞKANLIK YARIŞI... 1 KOLTUK 6 ADAY!

CHP İl Başkanlığı için yapılacak olan seçim nedeni ile süreç heyecanlı bir şekilde başladı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı'na şuana kadar 6 isimin aday olabileceği düşünülüyor. 
Elmas Televizyonu'nun ulaştığı bilgilere göre; Mevcut CHP İl Başkanı Murat Pulat'ın ilk aday olması ile birlikte Hakkı Güney'in aday olduğu ve Halil Furat'ın da bir çok ilçe başkanı ile görüşmelerini sağladığını ve eski tecrübelerini ortaya koyacağını geçmişe yönelik çalışmalarını herkesin bildiğini belirterek,  Genç dinamik ve herkese hitap eden bir ekip ile yola çıkacaklarını ve perşembe günü adaylığını açıklayacağını belirtti.
"KALDIRAMAYACAKLARI YÜKÜN ALTINA GİRMESİNLER"
İl Başkanlığı süreci için konuşulan adaylardan Nurettin Yolcu ise Elmas Televizyonu'na yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Benim adaylığımı açıkladığımı söylüyorlar böyle birşey yok. Örgüt bana görev verirse benim de geriye çevirecek halim yok. İlçe başkanları da benim olmamı isterlerse bu adaylığa hayır diyemem. Ben tüm arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Ateşten gömlek bir süreç bazıları koltuk sevdası için buraları istiyor ancak burada yük çok fazla bazı aday adaylarının kaldıramaycakları yükün altına girmesi gerekmediğini düşünüyorum." dedi. 
Cumhuriyet Halk Partisi eski İl Genel Meclisi Üyelerinden ve eski Grup Başkanvekili Fikret Zaman ise bugün aday olup olmayacağının belli olacağını  söyledi.
CHP İl Başkanlığı sürecinde adaylığı konuşulan bir diğer isim ise Fatma Sema KOÇ,  Bir yola çıktığını ve baş koyduğunu en kısa sürede adaylığını açıklayacağını, bu işe başarılı olmak için adım attığını ilerleyen günlerde ise basın açıklaması yapacağını dile getirdi. 
Kulislerde konuşulan diğer isim ise Orhan Aslan teklif gelirse aday olacağını şuan net bir durum olmadığını belirtti.
"KAYBEDECEĞİM BİR SEÇİME GİRMEM"
Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi'nde ise geçmişte Grup Başkanvekili olarak görev yapmış olan Turhan Oral'da yaptığı açıklamada, "Geçen sene adaydım son anda kaybedeceğim bir yarışa girmemek için seçimden çekilmiştim. Şuana kadar bir düşünce oluşmadı ve teklif gelmedi. Gel aday ol diye teklif gelirse bu teklifi geri çevirmem olurum." dedi.
Zonguldak'ta bulunan 8 İlçe Başkanı'nın önümüzdeki hafta kimi desteklediklerini açıklayacakları belirtildi. 
HABER: BURAK CAN

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)