TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’da sezon şaibeli şekilde tamamlandı. Ligin bitimine 2 hafta kala Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor arasında oynanan maçta 90 dakika boyunca futbolcular kendi aralarında top çevirmiş ve maçın 0-0 tamamlanmasıyla Ankaraspor play-offu garantilemiş, Nazilli Belediyespor kümede kalmayı garantilemiş, Zonguldak Kömürspor ise bu sonuçla küme düşürülmüştü.

TFF’nin soruşturma açmasının ardından gözler Etik Kurulu’nun vereceği karara çevrildi.

ŞÜKRÜ ÖZTÜRK ETİK KURULU’NUN YANI SIRA MAÇIN HAKEM, GÖZLEMCİ VE TEMSİLCİSİNE SESLENDİ

Üzülmez rakibini çok üzdü! Üzülmez rakibini çok üzdü!

Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk Etik Kurulu’nun maçta şike yoktur demesi halinde Türkiye’de artık herşey serbesttir anlamına geleceğine dikkat çekti.

Şükrü Öztürk ayrıca Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçının hakemleri, gözlemci ve özellikle Hataylı olan gözlemciye “Vicdanının sesisi dinle ve gördüklerini söyle” diyerek gerçeklerin anlatılmasını istedi.

Şükrü Öztürk şu açıklamada bulundu: “anKARAspor Nazilli spor müsabakası için etik kurulu incelemelerine devam ediyor maçın aleni olarak bahis şikesi ve etik kurallarına uymadığını cümle alem görmüş ve tanık olmuştur buna rağmen TFF kurulları ‘bu maçta birşey yoktur’ derse bu demek oluyor ki Türkiye’de herkes her şeyi yapabilir şike yapabilir, anlaşabilir, anlamına gelir Eğer vicdanınız varsa maçın hakemi ÖMER FARUK GÜLTEKİN maçın TFF temsilcisi AYHAN KABAKCI çıkar bu maçta neler yaşandığını anlatır özellikle Hataylı olan maçın temsilcisi Ayhan Kabakcı sana sesleniyorum. Bu madenci şehrinin madencilerini en iyi sen tanırsın vicdanının sesini dinle ve gördüklerini söyle başka bir şey istemiyoruz bu şehrin tüm ülkede emeği var hakkımızı yedirmeyiz sonuna kadar şehri müdafaya devam…”

Muhabir: Ender Yüksel