Genel Sanat Yönetmenliğini Engin Çöl’ün  yaptığı oyunda; Berru Akbaş, Erdemir Çelebi, Emirhan  Abinikli, Emir Öztür, Pelim Güney, Erva Aysu Gürsel, Gökhan Ekim, Paylaş Kiraz, Hazal Bozoğlu, Hiranur Kabuk, Irmak Çavuşoğlu, Enes Diriarın, Berra Akbaş, Mehmet Naci, Tunahan, Buğra Akman, Umay Çavdar, Halil Devrim Pınar rol aldı.

Başarılı oyuncu kadrosu seyirciye temposu asla düşmeyen, bol eğlenceli ve hareketli bir 90 dakika yaşattı.

Dünyanın su kıtlığı yaşadığı bu dönemde artık özel tuvaletler yoktur. Halk, paralı umumi tuvaletleri kullanmak zorundadır. Parası olanlar için tuvaletlerin kapıları sonuna kadar açıktır fakat parası olmadığı için etrafa yapmak zorunda kalanlar ise en büyük cezayla karşı karşıyadır: Sidikli Kasabası’na gönderilmek…

Umumi tuvaletler iş adamı Cladwell’in kurmuş olduğu İYDŞ (İdrar Yolları Dolaşım Şirketi) denetimi altındadır. Sadece parası olanların tuvalete gidebildiği, parası olmayanların ise cezalandırılarak Sidikli Kasabası’na gönderildiği bu insanlık dışı sisteme başkaldırı, Bobby isimli genç ve üst tabakadan olan Hope isimli genç kız arasında yeni bir aşkın filizlenmesiyle başlar.
Sidikli Kasabası mutlu ve mutsuz son kavramını sorgulamanıza sebep oluyor; zekice eleştirirken aynı zamanda da güldürmeyi ihmal etmiyor. 

Sidikli Kasabası Müzikali Zonguldak Belediye sineması sahnesinde ikinci kez sahnelendi.
25 Mayıs Cuımartesi saat 20:00’de Belediye  Sineması’nda oyun 3’üncü kez sahnelenecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak’ta Nüfus Müdürlüğü tatil yapmıyor Zonguldak’ta Nüfus Müdürlüğü tatil yapmıyor