Vali Hacıbektaşoğlu, devlet koruması altındaki çocuklarla ilgili hiçbir ihmal ve suistimale müsamaha göstermeyeceklerini vurgulayarak, "Çocuklarımıza zarar verecek herhangi bir durum konusunda sürekli gözümüz ve kulağımız burada," dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu, çocuk istismarlarıyla ilgili yapılan haberlerde dikkatli bir dil kullanılmasını isteyerek gazetecilere şu mesajı verdi: "Soruşturma devam ediyor ve biz bu süreci yakından takip ediyoruz. Sizlerden özellikle rica ediyorum, bu konuda çok dikkatli olun. Haberlerde kullanılan dil çok önemli çünkü çocuklarımız hala Sevgi Evleri'nde yaşıyor. Bu tür olaylar onların hayatını olumsuz etkileyebilir, bu nedenle hassas bir dil kullanmamız gerekiyor. Çocuklarımıza zarar verecek herhangi bir durumda gözümüz kulağımız burada, sürekli takip ediyoruz. Olaylarla ilgili haber yaparken çocukları zor durumda bırakacak bir dil kullanmaktan kaçınmalıyız. Onlar bizim çocuklarımız ve bu tür olayların onları zor durumda bırakmaması için elimizden geleni yapmalıyız."

Vali Hacıbektaşoğlu, kamuoyunun duyarlılığından memnun olduklarını da ifade ederek, "Bu konuda hiç müsamahamız yoktur. Sizlerin ve tüm kamuoyunun bu hassasiyeti paylaşmasını ve bu konuda dikkatli olmasını istiyoruz," dedi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti gazetecilere saldırıyı kınadı! Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti gazetecilere saldırıyı kınadı!


 


 

Editör: Ergin Özkul