Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Japonya'daki temasları sırasında, ülkenin güneybatısındaki Kyuşu bölgesinde, 4 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen ve 63 kişinin yaşamını yitirdiği sel ve heyelan mağdurlarını da ziyaret etti.

SELZEDELER, KANTARCI’YI KENDİ YAPTIKLARI TÜRK BAYRAKLARIYLA KARŞILADI
Hitoyoshi Belediyesinde son derece sıcak ortamda geçen görüşmeler sonrası Japon mevkidaşı ve diğer protokol üyeleri ile birlikte selden zarar gören vatandaşların yaşadığı ahşap evlerden oluşan yerleşkeye geçen Kantarcı, sel mağdurlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek bir süre görüştü. Afet konutlarında incelemelerde de bulunan Başkan Kantarcı’nın selzedelerin, kendisini, elleriyle yaptığı Türk bayrakları ile karşılamasından son derece duygulandığı gözlendi. Afetle ilgili yetkililerden bilgi de alan Kantarcı, ziyareti planlayanlara çok teşekkür etti.

Almanya-Çaycuma spor işbirliği kurdu Almanya-Çaycuma spor işbirliği kurdu

BİR MİLYONDAN FAZLA KİŞİ BÖLGEDEN TAHLİYE EDİLMİŞTİ
4 Temmuz 2020’de, Japonya’nın 10 eyaletinde 92 derenin taşıp, su baskınları ve bazı köprüleri yıkılması, yolları çökertip ve binlerce evin sular altında bırakmasına neden olan afet sonrası bölgede yaşayan 1,3 milyon kişi tahliye edilmiş, arama kurtarma çalışmalarına yaklaşık 20 bin kişi katılmıştı.

WhatsApp Image 2023-12-01 at 14.11.35WhatsApp Image 2023-12-01 at 14.11.35 (1)

Editör: Alican Köse