Şehit Aileleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz; “Sayın Tahsin Erdem Zonguldak Belediye Başkanlığına aday oldu. İnşallah belediye başkanlığıda nasip olur çünkü aday çok. Birde bizleri ziyaret eden adaylara şunu soruyoruz; Zonguldak Merkezde 44 şehit ailesi ilçelerle birlikte 174 şehit ailemiz var. Bize su fiyatında indirim yapacak mızınız? Yapacaksanız ne kadar indirim yapacaksınız? Bazı belediyeler hiç almıyor sizde su ücreti hiç mi almayacaksınız?” dedi.
  Şehit Aileleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz ve şehit ailelerine kendilerini kabul ettikleri için teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem; Şehit Aileleri Derneği, şehit aileleri , şehitlerimiz bizler için çok değerli, çok kıymetli. Ülkemiz için, bizlerin güvenliği için canlarını hiçe sayan şehitlerimize rahmetler diliyorum. Minnet ve şükranla anıyorum. Zonguldak Belediyesini alacağımızdan hiç kuşkum yok. Zonguldak Belediyesinde şehit aileleri bizler için kesinlikle ayrıcalıklı olacak. Ondan dolayı en ufak bir kuşku duyulmasın. Başkanımızın talebiyle ilgili zaten bizlerinde bir çalışması var. Şehit aileleri yüzde 90 indirimli su tarifesinden faydalanacaklar. Pozitif ayrımcılığı hayatın her alanında hak eden bir kuruluş bir dernek. Bizlerin bunları seçim arefelerinde bir vaat olarak dile getirmememiz lazım. Şehit ailelerimiz hayatın her alanında pozitif ayrımcılığı hak ediyorlar. Sosyal belediyecilik anlamında yaşlılarımız , şehit ailelerimiz, engellilerimiz, yardıma muhtaç ailelerimiz için bizim yapmamızı icap eden her ne varsa Zonguldak Belediyesinden gelip alırlar” diye konuştu. 

“Bir simit ve çay ile eve gidiyoruz” dedi gözyaşlarını tutamadı “Bir simit ve çay ile eve gidiyoruz” dedi gözyaşlarını tutamadı

5F9312B1 A1F5 491A Aaea A356Fbe665636Ac971B0 A76D 415E B109 Dc7E4C73Db44Bb507Bf0 C4E3 4D8F B16E 9377F6C11Ba6

Kaynak: Seçkin Kırarslan