Gazeteci Mustafa Uysal, yaptığı açıklamalarda; “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve MHP Lideri Bahçeli’ye hakaretten yargılanmasına devam edilen Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Odabaş için;

CUMHURİYET SAVCISI CEZALANDIRILMASINI TALEP ETTİ

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaya bugün Kdz.Ereğli Adliyesinde devam edildi.

Bugün 3. duruşması yapılan davaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin avukatları katılmazken, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın kendisi de katılmadı.

Sendikanın Kdz.Ereğli Şube Yöneticileri; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Metal Sendikası Genel Merkezine yaptığı taziye ziyaretini, sanki Odabaş’ı ziyaret etmiş gibi kamuoyunu etkilemeye yönelik algı yapmaya çalışmalarına rağmen; Mahkemede Cumhuriyet Savcısı; Yusuf Ziya Odabaş’ın Cumhurbaşkanına hakaretten cezalandırılmasını talep etti.

Ak Parti ve MHP Yöneticilerinin de katılmadığı mahkemenin 4 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak duruşmasında karar verilmesi bekleniyor.” dedi.

ZGC' DEN KUTLAMA VE TEBRİK ZGC' DEN KUTLAMA VE TEBRİK

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Hakaret iddiasıyla ilgili dava bugün yapıldı. Savcı; Odabaş'ın cezalandırılmasını talep etti' görseli olabilir

Editör: Burak Can