Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Çatak Köyü’nde her bayram geleneksel olarak düzenlenen ve bölgede ilk defa futbol turnuvası şampiyonuna dana hediye edilen turnuvanın şampiyonu belli oldu.

Toplamda 25 takımın katımıyla ramazan bayramından önce başlayan ve bir ay boyunca devam eden turnuvanın grup ve eleme maçlarının ardından finale çıkan Eleşler Köyü ile Ereğli Gemi finale çıkmaya hak kazandı. Alaplı Çatak Köyü futbol sahasında yüzlerce taraftarın katıldığı final maçında karşı karşıya gelen iki takım finale yakışır bir mücadele ortaya koydular. Maçın orta hakemi Kocaeli Bölgesi İl Hakemi Seda Bayram yaptı. İlk yarısı 1-1 tamamlanan maçın ikinci yarısında bulduğu golle skoru 2-1 yapan Ereğli Gemi turnuvanın şampiyonu oldu ve turnuvanın dana ödülünü almaya hak kazandı. Maçın ardından ödül töreni geçildi ve Turnuvanın 3. Olan takımı Cambazlı Köyü’ne maçın orta hakemi Seda Bayram tarafından 3.’lük kupası taktim edildi. 2.olan Takımına ise kupa ve madalyaları Alaplı Belediye Başkan Vekili Yaşar Çevik tarafından verildi. Şampiyon olan takıma ise kupa ve madalyaları Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal tarafından taktim edildi. Yine turnuvada sahanın asayişini sağlayan İlçe Jandarma ekiplerine ve canlı yayınları ile turnuva süresince kesintisiz yayın yapan gazeteci Fedai Kaçar’a emeklerinden dolayı Çatak Futbol komitesi tarafından plaket taktim edildi.

Komite sorumlularından Mücahit Durmuş burada yaptığı açıklamada; “Çatak Köyü ve komite olarak turnuvaya katılan toplam 25 takıma teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kavgasız gürültüsüz dana ödüllü turnuvamızı tamamladık. Çatak Köyü her zaman büyük etkinlikler bir numaradır. Amacımız kaynaşma ve etkinlik yapmak. Kurban bayramı futbol turnuvasını daha kapsamlı yapmayı düşüyoruz.”dedi.

Kupa töreni sırasında konuşan Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal şunları söyledi; “Turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyorum. Turnuvanın şampiyonu Ereğli Gemi olmuştur. Kendileri hem buraya yapılacak olan tribüne maddi destek olma sözü vermişlerdir hem de düğün yapacak olan arkadaşlarına ödülü hediye etmişlerdir. İki ayrı bir güzelliğe imza atmışlardır. Ereğli Gemi her zaman devletimizin yanındalar. Bu organizasyonda başından sonuna kadar emeği bulunan herkese çok teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Kara büyü mü yapıyorlar: Rakipler maçı tamamlayamıyor! Kara büyü mü yapıyorlar: Rakipler maçı tamamlayamıyor!

Ereğli Gemi yetkileri kupa töreninde yaptıkları açıklamada sahaya yapılacak olan tribün için 150 bin lira bağışta bulundular. Bu açıklamaların ardından bu söz sahada büyük sevinçle karşılandı. Kaynak: Ferdi Kaçar

440178784 2517633918417989 2943142177583809891 N441575724 2517633725084675 729530614725725691 N

Kaynak: HABER MERKEZİ