Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından birlik beraberlik kahvaltısı düzenlendi. Maden Mühendisleri Odası Lokali’nde düzenlenen kahvaltıya sendika yönetimi üyeleri katıldı.

SES Şube Başkanı Gülçin Türkmen yaptığı açıklamada, birlik, beraberlik ve dayanışma için bu organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

SAĞLIKÇILARA MOBBİNG UYGULANIYOR, ŞİDDET ARTIYOR

Zonguldak’ta savaş gemisi ziyarete açıldı Zonguldak’ta savaş gemisi ziyarete açıldı

Türkmen, şöyle dedi: “Dayanışma adına burada bulunan bütün arkadaşlarımıza öncelikle ben çok teşekkür ediyorum.  SES, sağlıkçıların sesini duyurmaya her zaman devam edecek ve bütün arkadaşlarımızın bir telefon kadar uzağında olduğunuzu belirtmek isterim. Dayanışma birlik ve beraberlik amacıyla organize ettik. Bütün hastanelerde çalışan sağlık ve sosyal emekçisi arkadaşlarımızı, aile sosyal çalışan, sağlık ve sosyal hizmet emekçisi arkadaşlarımızın hepsini dayanışmaya çağırıyoruz. Bizim sağlıkta yani mobbing, angarya çalışma, personel eksikliği, istihdam sorunlarımız çok fazla. Son süreçlerde sağlıkta şiddet vakalarında çok fazla arttığını görüyoruz. En son Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde yaşanan olay sonrasında çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Yine birçok hastanede sağlıkçılara ciddi mobbingler uygulandığını duyuyoruz. Özlük haklarımızla ilgili çok fazla sorunlarımız oluyor. Yoksulluk sınırı üzerinde ücreti hak ediyoruz ve bunu istiyoruz.”

(Haber-Ercan Demir)

Kaynak: Ercan Demir