Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde çevreci kimliğiyle bilinen Aktivist Çetin Yılmaz, kapatılması mahkemece devam eden, taş ocağı alanı için kapasite artırımını kabul eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na tepki gösterirken sosyal medya ve bazı basın kurumlarında çıkan asılsız gerçek dışı haber ve yorumlar için açıklamada bulundu.
 Yılmaz yapmış olduğu açıklamada, “Cüruf ve yarattığı kirlilik ile ilgili çevre gönüllülerinin mücadelesi devam ediyor.
Dört yıldır süren yaşamak ve yaşatmak mücadelesi, hukuk ve meşru mücadele olarak vicdanlara sesleniyor.
 2018 yılından bugün kadar beş atık tesisi mahkeme kararı ile bölgede yaşayan halkın ve çevre gönüllülerinin kararlı, inatçı mücadelesi ile kapattırıldı.
 Taş ocağı ve iki tehlikeli atık tesisinin ÇED Süreci Çevre Bakanlığında bekliyor.
 Çevre Bakanlığı ÇED olur kararı iptal edilmiş ve kapatılmış bir tesis için, ÇED Kapasite Artışı ve Tehlikeli atık işleme başvuru dosyasını kanunsuz ve uygunsuz bir şekilde yeniden kabul etti. Kapatılmış bir tesise kapasite artışı başvurusunu kabul etmek şimdiye kadar görülmemiş bir durumdur.
 Kapatılma Mahkemesi devam eden, Taş Ocağı alanı için ayrıca bir kapasite artışı dosyasını kabul ederek süreci işletiyor. Bu başvuru dosyasını kabul ederek süreç işletmek yasal değildir.
 Yerel basın ve bazı sosyal medya hesaplarında çıkan '' Cüruf tesisleri ve taş ocağının sorunları çözüldü çözülüyor'' gibi paylaşımlar asılsızıdır.
Ankara da bir heyetin Çevre Bakanlığı ÇED genel müdürlüğü ile görüştüğü doğrudur. 
 Sonucu olmayan bir görüşme olduğu da doğrudur.
 Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde bu sorun ve halkın, çevre gönüllülerinin mücadelesi üzerinde rol kapmak isteyenleri doğru bilgi vermeye davet ediyoruz…” dedi.

Bir mürettabatın daha cansız bedenine ulaşıldı! Bir mürettabatın daha cansız bedenine ulaşıldı!