TFF. 2 Lig temsilcimiz Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, Vanspor- Zonguldak Kömürspor müsabakası sonunda yaşanan çirkin saldırı sonrası kulüp binasında basın açıklamasında bulundu.

Van Atatürk Şehir Stadyumu’nda dün oynanan karşılaşma 1-0 Vanspor’un üstünlüğü ile tamamlanmıştı. Maçın bitiş düdüğünün ardından soyunma odasında bulunan Kömürspor’lu futbolculara Vanspor kulüp başkanı ve korumaları çirkince bir saldırı gerçekleştirdi.

Zonguldak'ı temsil edecekler: Şampiyonluk kupasını kaldırdılar Zonguldak'ı temsil edecekler: Şampiyonluk kupasını kaldırdılar

Vanspor kulüp başkanı Feyat kıyak karşılaşma sonrasında yanında birkaç koruması ve yönetici ile birlikte Zonguldak Kömürspor soyunma odasını bastı ve futbolculara saldırıda bulunuldu.

Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk saldırı sonrası kulüp binasında yaptığı açıklamada; “ Planlanmış düzenlenmiş bir tiyatroydu. Bir pozisyon vardı yüzde yüz goldü ancak hakem gölü vermedi. Allah muhafaza Metin Şentürk bile o pozisyonu verebilirdi. Başından, maç oynanırken planlanmış olaylar vardı. Hakemler bile korktular. Bu kadar mı korkulur. Allahtan puan almamışız, biz orda puan alsak oradan cenazemiz çıkacaktı. Spor camialarında mafya tiplerin artık işi yok. Kavga, dövüş ve silah ile futbolu bütünleştirmek mümkün değil” dedi.

HABER: BURAK CAN

Editör: TE Bilisim