banner51

banner5

banner52

Müftülük binasında tatbikat, bina boşatıldı

İçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile 81 ilde eş zamanlı olarak "Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi.

POLİTİKA 03.11.2022, 11:24 03.11.2022, 12:25
Müftülük binasında tatbikat, bina boşatıldı

Tatbikat kapsamında Zonguldak’ta da İl Müftülük binası boşaltıldı.

Gerçeği aratmayacak şekilde yapılan tatbikatta afad ve jandarma ekipleri müftülük çalışanlarını ve kuran kurslarında eğitim gören çocukları çök kapan tutun yöntemiyle güvenli şekilde binayı tahliye etti.

Sağlık, itfaiye, polis, jandarma ve AFAD ekipleri bölgede hazır bulundu. 

Öte yandan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri de tatbikatı yakından takip etti.

AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör; “İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu ve Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılımıyla bugün ülke genelinde müftülük binaları ve kuran kurslarında deprem anı ve tahliye tatbikatı var. Deprem anında çocuklarımız çök, kapan ve tutun yapacaklar. Ardından tahliyelerini gerçekleştireceğiz. Tahliyeler gerçekleştikten sonra sağlık ekiplerimiz ve psikodestek ekiplerimiz onlara destek verecek. Ardından jandarma binada kalan varmı diye binayı kontrol edecek. Daha sonra çevre müdürlüğümüz binanın güvenli olup olmadığını, herhangi bir hasar varmı onu kontrol edecek. İtfaiyemizi de hazır bekletiyoruz, olası bir yangın anında müdahale edilecek.” dedi.

.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı