ZBEÜ İnovasyon ve proje yarışmasında; bİrinci projeye 200.000, ikinci projeye 1000.000, üçüncü projeye 50.000. ayrıca lise kategorisindeki gençlerimiz için destekleyici olması için 25.000 ve yine bu yıl ilk olarak 20.000 TL’lik de protokol özel ödülü takdim edilecek.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Farabi 9. AR-GE İnovasyon Proje pazarı açıldı. 

Üniversitenin Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde düzenlenen AR-GE Proje pazarı ‘na Vali Brkili Turgut Subaşı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Orhan Uzun, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.   Nedim Sözbir, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.   Mustafa Alişarlı, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatih Kırışık,  iş insanları, TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Yaşar Karaman ve Davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın olunmasının ardından 100.yıl tanıtım video gösterimi gerçekleştirildi.

KESİKOĞLU: 
Zonguldak Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu etkinlik kapsamında 100 projemin yarışacağını belirterek şunları kaydetti:

“Üniversitemizin kuruluşunun 100. Yılı içerisinde bu yıl 9. Sunu düzenlediğimiz Farabi Ar-Ge & İnovasyon Proje Pazarı etkinliğimize hoş geldiniz diyerek sizleri organizasyon komitesi adına saygı ile selamlıyorum. Farabi Ar-Ge & İnovasyon Proje Pazarına Ortaokul & Lise Grubu Öğrenciler, Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü Öğrenciler, Akademisyenler ve Girişimci adayları başvuruda bulunmuştur.  20 farklı üniversiteden öğrenci ve akademisyenlerinden ve girişimci adaylarından toplam 150’ye yakın başvuru gelmiştir. Bu başvurulardan 20’si akademisyenlere 20’si girişimcilere ait olup geriye kalan başvurular öğrenciler tarafından yapılmıştır. Titizlikle gerçekleştirilen ön değerlendirme aşamasının ardından bu yıl ön değerlendirme aşamasını geçen 100 proje final sunum için davet edilmiştir. Bugün açılışın ardından akademiden ve sektörden jüri üyelerimizin değerlendirmeleri ile gerçekleşecek yarışma sonucunda ödül töreni gerçekleştireceğiz. “ dedi.

Araç geçişleri yasaklanacak! Araç geçişleri yasaklanacak!

ÖZÖLÇER:  BİLİMİN IŞIĞINDA İLERLİYORUZ
ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer’de bilimin içinde emin adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini belirterek şunları ifade etti,


“Bilimin ve yenilikçiliğin ışığını kendine rehber edinmiş Üniversitemiz olarak birçok nitelikli etkinlikle şehrimizi ve öğrencilerimizi buluşturmaya devam ediyoruz. Bu faaliyetlerden biri olarak hem bizler hem de tüm araştırmacı ve girişimciler için büyük önem arz eden bu etkinliği organize etmenin gururu içerisindeyiz.
 
Bu faaliyetlerden biri olarak bu yıl dokuzuncusunu düzenlediğimiz Farabi Ar-Ge & İnovasyon Proje Pazarı ile amacımız, farklı disiplinlerden pek çok projeyi akademisyenler, sanayiciler ve genç girişimcilerin birlikte yer aldığı bir ortamda bir araya getirmek ve güncel sorunlara karşı geliştirilen çözüm önerilerine odaklanmaktır. Farabi Ar-Ge & İnovasyon Proje Pazarı, bilimsel araştırmaların, yenilikçi fikirlerin sergilendiği ve yeni iş birliklerinin temellerinin atıldığı çok önemli bir platform olma özelliğini sürdürmektedir. Bu etkinlik hem üniversitemizin hem de ülkemizin araştırma ve geliştirme kapasitesini artırmayı hedeflerken akademi ve sanayi arasındaki iş birliğini de güçlendirmeyi hedeflemektedir. Nitekim “Erdemlerin en büyüğü bilimdir” sözünün sahibi Farabi’nin bilime ve insanlığa sunduğu katkılar gibi, bizler de bilimin ışığında emin adımlarla ilerleyerek toplumumuza ve insanlığa fayda sağlamak için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu hedef doğrultusunda Ar-Ge faaliyetlerine odaklanarak ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz adına kayda değer projelerin ortaya koyulmasına da çaba göstermekteyiz”

SUBAŞI: PATRON ÇILDIRDI!
Konuk rektörlerde kısa konuşmasından sonra. Vali Vekili Turgut Subaşı’da Konuşma yaparak, “Bu yılki ödüllerimiz de geçtiğimiz yıllara oranla oldukça yüksek düzeylerdedir. 1. 200.000, 2. 1000.000, 3. 50.000. ayrıca lise kategorisindeki gençlerimiz için destekleyici olması için 25.000 ve yine bu yıl ilk olarak 20.000 TL’lik de protokol özel ödülü takdim edilecek.Verilen ödüller oldukça yüksek ve patron çıldırdı galiba” dedi.

Ardından belge takdimi. Yapıldı Daha sonra Spor Salonu’nda AR-GE projelerinin gezildi.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 11.30.37Whatsapp Image 2024 05 28 At 11.30.37 (1)Whatsapp Image 2024 05 28 At 11.30.37 (2)Whatsapp Image 2024 05 28 At 11.30.37 (3)Whatsapp Image 2024 05 28 At 11.30.38

Kaynak: Ercan Demir