"Halkımızla aramızda büyük bir sevgi bağı var" "Halkımızla aramızda büyük bir sevgi bağı var"

Devrek Belediyesi'nde 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra Zonguldak'ı parlamentoda temsil eden Özcan Ulupınar, şu sıralar kamuoyunda adından sıkça söz ettiriyor. 31 Mart pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde Zonguldak Belediye Başkanlığı adaylığında adı geçen ve anketlerde ilk sırada yer alan Ulupınar, mevcut başkan Ömer Selim Alan'ın Zonguldak Belediye Başkanlığı'na yeniden aday gösterilmesini ardından umutları tükenmişti. Ulupınar'ın şimdi de adı bu kez Devrek Belediye Başkanlığı için geçiyor. Genel Merkez'in de Özcan Ulupınar' a sıcak baktığı öğrenildi. Ulupınar'ın önümüzdeki günlerde adaylığının açıklanması bekleniyor.

Özcan Ulupınar Kimdir ?

02.06.1970 tarihinde Almanya’da doğdu. Annesinin adı Sabahat, babasının adı Cemil’dir.

İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak ilinin Devrek ilçesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

2002 yılında AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı oldu.

2004 yılında Devrek Belediye Başkanlına seçildi. Bu görevine 2009 yılında tekrar seçildi. 2011 yılında AK Parti 24. Dönem Zonguldak Milletvekili olarak Parlamentoya girdi.

TBMM’sinde 3 yıl İçişleri Komisyonu Üyesi, 1 yıl Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak 4 yıl görev yaptı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu Öğrenimini Güçlendirme ve Geliştirme Derneği kurucu başkanıdır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ulupınar, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kaynak: ELMAS TV