Mesleğin yüzakı gazetecilere yönelen tehdit kabul edilemez Mesleğin yüzakı gazetecilere yönelen tehdit kabul edilemez

Yıllardır devam eden oto galericilerinin yer sorununun çözülemediğini ifade eden Özcan, Belediye Başkanı Tahsin Erdem’den umutlu olduklarını söyledi.
Yakın zamanda Belediye Başkanı Tahsin Erdem’e gerçekleştirdiği “hayırlı olsun” ziyareti sırasında oto galericilerinin yer sorununun gündeme geldiğini ve bu sorunun çözümü konusunda başkanın duyarlı davrandığını söyleyen Özcan, yer konusunda ilerleme kaydedildiğini vurgulayarak şunları söyledi:
GEÇMİŞ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANI DÖRT SENE BİZİ UYUTTU!
Zonguldak Oto Galericileri Sitesi’nin yapım işi yeni seçilen Belediye başkanımız ile görüşmeden sonra bir adım daha ileri safhaya geçti. Bildiğiniz üzere 2002 senesinden beri böyle bir sorun var. Türkiye’nin tüm vilayetlerinde yapılan oto galericiler sitesi Zonguldak’ta henüz hayata geçirilemedi. Geçen 4 yıl içerisinde çok büyük sözler ve vaatlerle bizi uyutan, geçmiş belediye başkanımız sağ olsun 4 seneyi bitirdiği halde elde avuçta hiçbir şey bırakmadı. Her gördüğü yerde birinci sırada Zonguldak’ta oto galericileri sitesinin yapılacağını söyleyen, belediyedeki panoda yapılacak işler listesinde birinci sırada yer vermişi olduğu oto galericiler sitesini hayata geçiremedi. 
GALERİCİLER SİTESİNİN OLMAMASI ŞEHRİN KANAYAN YARASIDIR
Yeni gelen Belediye başkanımızla geçen hafta bir görüşme sağlandı. Sağ olsun bizi ve yönetim kurulumuzu güzel bir şekilde ağırladı, karşılıklı hasbıhal ettik ve Zonguldak’ta ne yapılabilir, nerede olabilir, ne şekilde olabilir hakkında detaylıca görüştük. Sayın Tahsin Başkanın elinden geldiği her şeyi son noktasına kadar bizim için kullanacağını, bu şehrin galericiler sitesi akan bir yarasıdır, bunu tedavi edip onarması gerektiğini tarafımıza söyledi.
GALERİCİLER SİTESİ TAHSİN BAŞKANA NASİP OLACAK
Elimizde birkaç yer var. Onunla ilgili görüşlerimizi söyledik. Notlarını aldı. Önümüzdeki bir ay içerisinde bu notlar şekillenecek. Ne şekilde olacağı ile ilgili tekrar görüşmelerimizi yapacağız. Belediyenin ve bizim ortaklaşa bir plan çerçevesinde çalışmalara başlayacağımızı zannediyorum. İnşallah Zonguldak’a yakışan sosyal donatıları olan güzel bir alış veriş merkezi olacağı kanaatindeyiz. Bütün esnafımız Zonguldak halkı böyle bir alış veriş merkezini hak etmektedir. Bu da inşallah Tahsin başkana nasip olacaktır diye düşünüyorum. İlgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” 

Kaynak: Seçkin Kırarslan