Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Tahsin Erdem’i ziyaret etti. Ziyarette, şehrin güncel meseleleri ve basının rolü hakkında konular ele alındı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, ziyarette yaptığı konuşmada, basının toplumun sesi ve gözü olduğunu vurgulayarak, yerel yönetim ile işbirliği içinde olmanın önemine dikkat çekti.

Ziyarette Başkan Akbıyık Başkan Erdeme Zonguldak’ın tarihini anlatan bir kitap hediye etti.

"Facianın sorumlusu Murat Kurum'un dokunulmazlığı kaldırılsın" "Facianın sorumlusu Murat Kurum'un dokunulmazlığı kaldırılsın"

“ORTAK AKILLA BELEDİYEYİ YÖNETECEĞİZ”

Tahsin Erdem, “Biz bu seçim için zafer diye bahsetmiyoruz.Zafer düşmana karşı alınır. Sonuçtan tabii ki memnunuz. Zonguldak keşke 100binin altına düşmeseydi. Zonguldak neden sürekli göç veriyor? Bu Zonguldakın ekonomik alanda bir sorunu. Yaklaşık üç aylık periyotta Zonguldak ın iki yakasını bir araya getireceğimi söylemiştim. Ancak biraz kaynak biriktirmemiz gerekecek. israfı önleyeceğim. Tablo kötü olabilir ama umutlarımız yemyeşil. Zonguldakta basının olması halkın gerçek bilgileri almasında sizler çok önemli bir görev adlediyorsunuz. Asılsız haberlerde hassasiyeti bekliyorum. Kimseye ambargo koymuyorum. Gönül ambargosu hariç. Boş tencere sonucu belirledi. Ben nezaketi hibe olarak yapmıyorum. Bizim belediyecilik anlamında sizlerin her eleştirisine açığım. Zonguldak ın ortak akla ihtiyacı olduğu dönemde ben başkan oldum.“

“BORÇLARI BEŞ YILDA ERİTECEĞİZ”

Belediyenin borcu ile alakalı olarak“Mali disiplin çok önemli, önümüzdeki beş yılda bu borcu eriteceğim. Alacaklarımızın tahsilatına başladık”

“İKTİDAR CHPLİ BELEDİYELERİ CEZALANDIRIRSA ÜLKE CEZALANDIRILIR”

Erdem “Chpli belediyeler cezalandırılacaksa ülke cezalandırılır Dürüst ilkeli bir yönetim sağlamalıyız. Vatandaş üstüne düşeni yaptı sıra bizde.”

LAVUAR ALANI ENDÜSTRİYEL MİRASTIR”

Lavuar Alanı ile ilgili olarak “Burası endüstriyel mirastır. lavuar alanı inşaatı devam etmeli. Zonguldak belediyesi hiçbir zaman hiç bir yatırıma set koymaz’

”BORÇ PAÇAMIZDAN AKARKEN ANCAK YEREL SANATÇILARLA ETKİNLİK YAPABİLİRİZ”

Zonguldakta festival yapacağız ancak borç paçamızdan akarken zor yerel sanatçılarla yapmayı düşünüyoruz. Dedi.

“HALK OTOBÜSLERİNİ KENDİMİZ İŞLETMEK İSTİYORUZ”

Özel halk otobüslerinin mazot desteğinin kaldırılma düşüncesi ile ilgili “ mazot dedteği çok sürdürülebilir değil bu işe kalıcı çözüm arıyoruz. Asıl düşüncemiz belediye olarak halk otobüslerini bizim işletmemiz. . Firma zor durumda mazot desteğini hazirana kadar devam edecek sonrada başımızın çaresine bakacağız. “

372919Fb A7Ad 4032 Bab1 9Fdf3Abea50A

Editör: Rabia TIĞ