Yunuslar, balıkçı teknesine eşlik etti Yunuslar, balıkçı teknesine eşlik etti

İlkokul, ortaokul, Lise ve Üniversite’ye gidecek öğrencilerin kırtasiye ve diğer gereksinimlerini karşılamak için kampanyalar düzenleyen Muhtar Arslantürk, üniversiteye gidecek öğrenciler için test kitapları kampanyası yapılacağını ifade etti.
Kampanyalara destek veren hayırseverlere de teşekkür eden Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, şunları söyledi:
“Biz bunu her yıl düzenli olarak yapıyoruz. Geçen sene de yaptık, bir önceki senede yaptık. Şimdi bu yıl yine üç bine yakın hiç kullanılmamış test kitaplarını yani kısaca ortaokul, lise ve Üniversiteye hazırlık sınavına girecek olan çocuklarımız için biz bu test kitaplarını ücretsiz dağıtacağız. Tabii bu sene yine ben çocuklarımız adına Zonguldak'taki Kare Kırtasiye’ye tekrar teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bunun yükünü onlar çekiyorlar. Bu sene de bize test kitapları verdi. Bu yıl biraz daha profesyonel yapıp bunu artık çocuklara biz kendi ellerimizle mi teslim ederiz? Okullara mı veririz? Veya tekrar muhtarlıkta mı dağıtırız? Onun daha kararını vermedik. Test kitapları elimizde. Şu an mevcutta kenara koyduk. Büyük bir ihtimalle, yani okulların açılmasıyla beraber Eylül’ün ilk haftası olur İkinci haftası olur. Okul müdürlerimizin zaten bir kısmına ulaştık. Ben onları haberdar ettim. Tekrar test kitaplarımız için geldiğini kendilerine söyledim. Onların da bilgisi var. 
Büyük bir olasılıkla müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle paslaşarak okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ya okul aracılığıyla, ya da biz kendimiz buradan dağıtımını yapacağız. Onun daha kararını vermedik. 
Bir ikinci konu; yine geçtiğimiz dönemlerde bir abimiz sağ olsun bize çok fazla miktarda defter,  kalem, silgi, kalem tıraş ve kaplıklar verdi. Onları biz geçen sene dağıtamamıştık. Çünkü okul açılmıştı. Okul sezonunun ortasındaydı. Yani bunun da rakamsal bilgilerini şöyle vereyim. Hemen hemen üç bine yakın elimizde defter var hiç kullanılmamış. Küçük boy, büyük boy kareli ve düz olmak kaydıyla kalemlerimiz, silgilerimiz var. Okullar açılır açılmaz İnşallah onları da artık yine hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle yine artık çanta olur diğer malzemeyle, beslenme çantası olur veya okul kıyafetleri olur. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. 
Bize bunları gönderen, katkıda bulunan Kare Kırtasiye’ye teşekkür etmek istiyorum. Her şey çocuklar için. Çocuklar bizim yarınlarımız katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.” 

Whatsapp Image 2024 05 28 At 14.06.12Whatsapp Image 2024 05 28 At 14.06.35
Kaynak: Seçkin Kırarslan