Gökçebey Orman Fidanlık Müdürlüğünde yapılan toplantıya Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Pınar, Necmettin Aşçi ve Mehmet Ali Deniz, işletme ve şube müdürleri katıldı.

İyi Tarım Uygulamaları ekipman dağıtım töreni yapıldı İyi Tarım Uygulamaları ekipman dağıtım töreni yapıldı

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu yaptığı konuşmasında ormancılık faaliyetlerinin çok yönlü ekolojik, teknik, sosyal ve kültürel isteklerin göz önünde bulundurularak verimli bir şekilde yapılmasının öncelikli hedefler arasında yer aldığını söyledi. Bayraktaroğlu, birimler tarafından yapılan faaliyetlerde en az kaynak kullanımı ile en yüksek faydanın sağlanması ve imkânların etkin bir şekilde kullanılması kapsamında verimlilik hususunun da hassasiyetle takip edileceğini belirterek, “Bölgemizin yüzde 67’si ormanlarla kaplı ve tapusu da bize verilmiş. Ormanları korumak bizim sadece görevimiz değil ayrıca bu vatana namus borcumuz. Tüm çalışmalarımızda Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde vatandaş odaklı, halkımıza hizmet anlayışı içerisinde daha gayretli bir şekilde hizmetlerimize devam edeceğiz. 2023 yılında her türlü olumsuz şartlara rağmen başarılı çalışmalar yaptık, başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Doğru planlama, azimli ve çalışkan personel ve uyumlu ekip çalışması ile mümkündür. İyi ifade edilmiş bir sorun, yarı yarıya çözülmüştür. Sorumluluğumuzun bilincinde ve zamanında hareket ettiğimiz takdirde negatif unsurları pozitife çevirmek elimizde. Bizim için gerekli olan şey kendimizden başlayarak personelimizi de verimli çalıştırabilmektir. 2024 yılında da 2023 yılında olduğu gibi tüm programlarımızın eksiksiz olarak tamamlanarak yıl sonu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıda, işletme müdürlüklerinin 2024 yılında yaptığı çalışmalar ve program gerçekleşmeleri hakkında işletme müdürlüklerinin yaptıkları faaliyetler ile ilgili veriler analiz edildi, değerlendirmeler yapıldı ve öneriler ortaya konuldu.

Kaynak: Durmuş Sevindik