Yeniden Refah Partisi’nden Muslu Belediye Başkan Adayı, oyuncu, gazeteci, sunucu Ercan Gönültaş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde başarılı olamadı. Muslu beldesini CHP’nin adayı Fırat Kabadayı kazandı. Daha önceki seçimde de yine Muslu’dan belediye başkanı adayı olan ve yine kazanamayan Ercan Gönültaş, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Zonguldak’ta kazanan adaylar hakkında düşüncelerini dile getirdi. Gönültaş, Zonguldak’ta AK Parti’nin Özcan Ulupınar ile seçime girmesi gerektiğini aksi takdirde seçimi kazanamayacağını partinin en üst kademlerine kadar duyurmaya çalıştığını ifade etti.

Ercan Gönültaş paylaşımında, şöyle dedi: “Zonguldak siyasetini gönüllerin adamı Ercan Gönültaş’ın değerlendirmesini bir okuyun artık siyasi kafalar. Seçim ya siyasi bağımlıların ya da adam faktörünün sevilmesiyle alınır. Ya da ‘seni işe aldım ya çalışırsın ya da işten atarım’ Muslu gerçeği.

Ekrem İmamoğlu’ndan Tahsin Erdem'e destek... "Yanındayız" Ekrem İmamoğlu’ndan Tahsin Erdem'e destek... "Yanındayız"

Özcan Ulupınar gerçeğini AK Parti ile ve de Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e Ali İhsan Yavuz’a Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bakanıma Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Sağlık bakanı Fahrettin Koca ya Meclis başkanı Numan Kurtulmuş a ve okul arkadaşım Muammer Avcı’ya defalarca feysimde yazdığım yazılarım haber oldu. Bu haberleri WhatsApp üzerinden gönderdim. Ömer Selim Alan ın bu seçimi kazanamayacağını anlattık. Sakalımız yok diye mi dinlemediler anlamadım gitti. Siyasetçinin egosu olmamalı, Ömer Selim Alan’ın kazanamayacağı bal gibi ortada idi. Ömer Selim Alan kendisini seçecek olan siyasi kişileri bağlamış olabilir, önemli olan halkı bağlamaktı. Özcan Ulupınar’ı zor bela Devrek’ten onaylattık. Devrek’te bir başkası olsaydı AK Parti seçimi kazanamazdı. Zonguldak’a koysalardı çok rahat Zonguldak’ta AK Parti seçimi alırdı. Yine söylüyorum Ömer Selim Alan’ın yüzünü görmektense Tahsin Erdem’in güler yüzünü görmeyi tercih ederim. Abi hangi partiden olursanız olun güler yüzlü adam olun insan olun. Saygılı ve sevgili olun. Egonuzun Allah belasını versin ego şeytanın soyundandır muvaffak olamazsınız. AK Parti Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun hizmet etti tekrar kazandı tebrik ediyorum. Çatalağzı MHP’nin adayı Yavuz Palabaş öğretmen kendini çok güzel ifade edebilecek bir kişilik sempatik cana yakın anlaşılır bir adaydı kazandı tebrik ediyorum. Filyos AK Parti Ömer Ünal kaybetti. Düğün bayram yaptım. Abi egolu adamı sevmiyorum ben. CHP’nin adayı Erol Acar kazandı. Saltukova Belediye Başkanlığını CHP’nin adayı Alım Genç kazandı tebrik ediyorum. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı kendisini sevmem hizmetini severim hayırlı olsun. Perşembe Belediyesini AK Parti adayı Turhan Okumuş kazandı. Öğretmen gecen sefer kaybetmişti CHP adayının karşısında bu sefer kazandı. Tebrik ediyorum. Gökçebey Belediye Başkanı CHP adayı Vedat Öztürk kazandı, ‘adamlığını tek geçerim’ yazmıştım kazanır diye tekrar kazandı. Tebrik ediyorum. Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş görünen köy kılavuz istemez tekrar kazandı. Yürekten tebrik ediyorum çalışan adamı severim. Egosuz alçak gönüllü bir belediye başkanı.

Devrek AK Parti adayı Özcan Ulupınar’ı anlatmaya gerek yok, şiir gibi, roman gibi kitap gibi adam oku oku bitmez. Tebrik ediyorum canı gönülden. Karaman Belediye Başkanı CHP’nin adayı Mustafa Kalaycı kazandı. Dil faktörü kendini ifade etme becerisi üst düzeyde, cana yakın, kana yakın, Beycuma AK Parti adayı Vural Kundakcıoğlu kazandı. Elvanpazarcık adayı MHP adayı Mithat Uzun kazandı. Nebioğlu Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Ali Özdal kazandı. Kozlu Ali Bektaş a doydular, değişikliği CHP adayı Altuğ Dökmeci’den yana oldu. Ereğli efsane başkanı Halil Posbıyık kazandı. Alaplı da CHP’nin adayı Nuri Tekin gerçeği mümkün değil. Tekrar kazandı. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol kazandı yürekten tebrik ediyorum. Gülüç İYİ Parti adayı Gökhan Mustafa kazandı. Kandilli Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Osman Çakmakoğlu kazandı.”

Kaynak: Haber Merkezi