Son zamanlarda öğretmene uzanan ellerin sayısının arttığını belirten Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Şahin Ören, açıklamasına şöyle devam etti:

KAMU ÇALIŞANINA ŞİDDET SON HIZIYLA DEVAM ETMEKTE

“Öğretmene şiddet, kamu çalışanına şiddet son hızıyla devam etmektedir. Koridorda yumrukla beraber Semra öğretmenimizin Sarıyer'de yumrukla beraber koridoru indirilmesi, ondan sonra bir öğretmenimizin Ankara’da bıçakla yaralanması, akabinde de yine İstanbul Eyüp'te bir özel eğitimde görev alan bir okul müdürümüzün beş kurşunla öğrencisi sınıfının öldürülmesi olayı yaşanmıştır. Yani gün geçmiyor ki bir okuldan bir öğretmenimize bir yumruk haberi gelmesin. Gün geçmiyor ki bir arkadaşımız yaralanmasın. Gün geçmiyor ki bir arkadaşımız rahmetli olmasın. Artık Milli Eğitim Bakanlığı buna bir çare bulmak zorundadır.

ÇOCUKLARIMIZI NASIL KORUYACAĞIZ?

Öğrencilerin  performansı sevindirdi Öğrencilerin  performansı sevindirdi

Okul önlerinde bırakın şimdi öğretmenini koruyamayan bir anlayış öğrencisini nasıl koruyacak? Kapılardan giren veli öğretmene dayak atmaktadır. Kapıdan herhangi biri girse bu öğrenci nasıl korunacak? Devlette tasarruf tedbirleri noktasında artık kapılarımızın bir tanesinde güvenlik görevlisi yok. Çocuklarımızı nasıl koruyacağız? Yani artık öğretmenler beline silah mı taksın? Devletimiz bunu mu istiyor? Artık bundan sonra ben de buradan sesleniyorum; Devletim eğer siz kuramıyorsanız öğretmenlerimizi biz koruyacağız. Sendika olarak bunun önlemlerini alacağız. Onun için bir an önce özellikle Milli Eğitim Bakanımız ve devletimizin yetkilileri bu konuda tedbir almak zorunda.”

Haber: Seçkin Kırarslan

Kaynak: Seçkin Kırarslan