Devrim Dural: “Kendi düşüncesidir, partimizi bağlamaz!” Devrim Dural: “Kendi düşüncesidir, partimizi bağlamaz!”

Çağlayan, konuşmasında şunları söyledi: "CHP’li Belediye Başkanı Tahsin Erdem her konuyu mali disipline getiriyor. Her meselede yakayı birleştirmekten bahsediyorlar. Onlar Zonguldak Belediyesi'nin yakasını birleştirmekten bahsederken, biz şehrin farklı bölgelerini birbirine bağladık. Acılık ve Soğuksu’yu birbirine bağladık, merkezde birçok bölgeyi birleştirdik. Daha büyük projeler üretmelerini tavsiye ediyorum. Ancak, çöp toplamada bile başarısızlar, 'paramız yok' diyorlar. Suları akıtamıyorlar, yine 'paramız yok' diyorlar. Kent lokantası yapacağız diyorlar, üç kap yemeği elli liraya vereceklerini söylüyorlar. Plajda iki poğaçayı elli liraya satıyorlar. Her şeyi paraya bağlıyorlar. İnsanlarımızı yanlış yönlendiriyorlar.”

Çağlayan, belediyenin mali durumu hakkında da bilgi verdi: “Biz belediyeyi devraldığımızda, belediye bütçesinin üç katı kadar borç vardı. Şimdi ise belediye bütçesinin yarısı kadar borç var. Zonguldak Belediyesi’nin para diye bir derdi yok. Sorun, belediye başkanının yönetim anlayışında. Doğru yönetildiğinde belediye bütçesi sürdürülebilir olur. Önümüzdeki Kasım ayında yapacakları bütçede herkes borç ve bütçe arasındaki farkı görecek. 2019’daki rakamlarla kıyaslama yaparak doğru rakamları vatandaşın gözünün önüne sereceğiz.”

Mustafa Çağlayan, konuşmasının devamında, CHP’li belediyenin hizmet konusunda yetersiz kaldığını ve sadece hesap-kitap işleriyle uğraştığını belirtti. “Biz yaptıklarımızla övünüyoruz. Ama onlar bir şey yapmaktan hiç bahsetmediler, hep hesaptan kitaptan bahsediyorlar. Bu düşünceyi değiştirmeleri lazım. Belediyeler hizmet yerleridir. Vatandaşa hizmet etmek için varlar. Sosyal belediyecilikten çok bahsettiler ama mali belediyecilikten öteye geçemediler. Belki de meslekleri sebebiyle bu şekilde davranıyorlar” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi