CHP’nin sıradan bir üyesi olmak bile şereftir CHP’nin sıradan bir üyesi olmak bile şereftir

Muammer Avcı’nın Milletvekili olmasının ardından AK Parti İl Başkan Vekili olan Mustafa Çağlayan döneminde AK Parti adeta eridi.
İl Başkanı olarak önce genel seçimlere giren Mustafa Çağlayan, Merkez’de AK Parti’nin oylarını büyük ölçüde düşürürken, yerel seçimlerde birçok belediyeyi kaybederek, Merkez’de ise tarihi fark yedi.
Yaşanan iki seçimin ardından ortaya çıkan tablo AK Parti içerisinde, Mustafa Çağlayan’ın yönetimini tartışılır hale getirdi. 
Mustafa Çağlayan’ın il başkanlığı döneminde AK Parti’de 2 bine yakın üyenin istifa ettiği öğrenildi.
AK Parti tarihinde ilk kez bir il başkanı döneminde bu kadar fazla istifa olurken, istifaların ardında neyin yattığı merak konusu.
İl Başkanı olmasının ardından hızlı bir şekilde zenginleşen, villa ve lüks araç satın alan Mustafa Çağlayan’ın, yaşam tarzı kendi yönetimin içerisinde de büyük rahatsızlık yarattığı iddia edildi.
ÖMER SELİM ALAN’DA 3 BİN PARTİLİYİ KÜSTÜRMÜŞTÜ
Öte yandan eski Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın kibirli, vatandaşa tepeden bakma, egolu olması nedeniyle 3 bin kişiyi partiden küstürmüştü. Eski Zonguldak Belediye Meclis Üyesi  Aydın Arıcı, Ömer Selim Alan’ın yaklaşık 3 bin kişi partiden küstürdüğünü detaylarıyla birlikte sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi