İktidar partisi temsilcilerinden bugüne kadar AKP’li Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş ile ilgili bir açıklama duymadıklarını belirten Kır; ” AKP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan keşke konu ilk gündeme geldiği zaman konun takipçisi olup, gereğini yapsaydı. Aradan aylar geçtikten sonra biz istifasını istedik, partiden istifa etti demek yerine, bu kız kardeşlerimiz uğradıkları sözlü ve fiziki taciz yüzünden zor günler geçirirken, bu taciz olayının mahkemeye yansıdığı dönemde AKP’li Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş bu kız kardeşlerimize baskı ve mobbing uygularken olaya müdahale etseydi” dedi.   

İŞTE MERVE KIR’IN O AÇIKLAMASI

AKP iktidarında, Türkiye’nin pek çok ilinde olduğu gibi, Zonguldak’ta da ne kadınlarımız ne de çocuklarımız korunabildi. Kamunun kontrolünde olması gereken özel kurslarda ve yurtlarda, kamuya ait koruma merkezlerinde çok sayıda ölümler, taciz ve tecavüz olayları yaşanıyor, halen yaşanmaya devam ediyor. 

Yeniden seçilmek için kolları sıvadı Yeniden seçilmek için kolları sıvadı

İktidar partisi temsilcilerinden bugüne kadar AKP’li Belediye Başkanı  Gökhan Mustafa Demirtaş ile ilgili bir açıklama duymadık. AKP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan keşke konu ilk gündeme geldiği zaman konun takipçisi olup, gereğini yapsaydı. Aradan aylar geçtikten sonra biz istifasını istedik, partiden istifa etti demek yerine, bu kız kardeşlerimiz uğradıkları sözlü ve fiziki taciz yüzünden zor günler geçirirken, bu taciz olayının mahkemeye yansıdığı dönemde AKP’li Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş bu kız kardeşlerimize baskı ve mobbing uygularken olaya müdahale etseydi.   

Maalesef ki kadına, çocuğa yönelik taciz, şiddet, her geçen gün artmakta ve şiddeti, tacizi, kadın cinayetlerini önleyecek, kadınları ve çocukları koruyacak önlemler gerçek anlamda alınmamaktadır.

Biz Cumhuriyet Halk Partili kasımlar olarak tacize, şiddete, tecavüze uğrayan bütün kız kardeşlerimizin yanında olduğumuz gibi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından sözlü ve fiziki tacize uğrayan kız kardeşlerimizin de yanındayız ve hukuki sürecinin sonuna kadar takipçisiyiz. Hukuki sürecin de bir an önce hızlanmasını ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasını mağdur kız kardeşlerimiz ve milletimiz adına bekliyoruz.

Kaynak: Haber Merkezi