"Sesli varken ses duymaya gerek yok" "Sesli varken ses duymaya gerek yok"

Mesajında, kandil gecelerinin toplumun manevi değerlerinin arttığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği geceler olduğuna vurgu yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Miraç Kandili’nin önemine dikkati çekti. Miraç Gecesi’nin gönül ve ruh temizliğinin yapıldığı mübarek bir gece olduğunu belirten Başkan Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:
    “Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin arttığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun değer kazandığı çok özel ve anlamlı gecelerdir. Miraç Kandili de insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Miraç Kandili, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miraç, gönül ve ruh temizliğinin yapıldığı mübarek bir gecedir.
     Miraç Gecesini fırsat olarak görmeli, bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü, uzanabileceğimiz herkese açmalı, ülkemizin güvenliği ve mazlum toplumların kurtuluşa ermesi için ülke içinde ve sınırlarımızın ötesinde mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimize dua etmeli, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerin artmasına gayret göstermeliyiz.
    Bu vesileyle, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerimi iletir, bu mübarek gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini dilerim.”

Kaynak: Adnan Küçükvar