Heyelanda çöken hastane yolunda çalışmalar sürüyor Heyelanda çöken hastane yolunda çalışmalar sürüyor

Zonguldak merkez ve Beycuma Beldesi’nde yaz tatilini fırsat bilen aileler, çocuklarını bugün itibariyle Yaz Kur'an Kurslarına göndermeye başladı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği kurslar 6 hafta boyunca devam edecek.

Zonguldak’ta açılan ve yoğun ilgi gösterilen Yaz Kur'an Kurslarında çocuklara Kur'an'ı Kerim, Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatı, temel dini bilgiler ve güzel ahlak öğretilmeye çalışılacak. Camiler, bir buçuk ay boyunca çocuk sesleriyle şenlenecek.

Ellerindeki Kur'an'ı Kerim ve Elif Ba'larla camilerin yolunu tutan çocuklar, cami imamı ve kurs hocaları tarafından ilgiyle karşılandı.

ÇOCUKLAR BEYCUMA MERKEZ CAMİSİNİ ŞENLENDİRDİ

Beycuma Merkez Camiinde düzenlenen programa katılan çocuklar 1 Temmuz itibariyle ülke genelinde olduğu gibi Beycuma’da da Yaz Kur'an kurslarına giderek camileri şenlendirdi.

Çocukların bugünden itibaren camileri şenlendireceklerini ve camilerin de çocuklarla buluşacağını belirten cami imamları da çocukların ilgisinden oldukça memnun.

ZİHNİ KÖKTÜRK HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ ETTİ

Beycuma’nın duayenlerinden olan Zihni Köktürk konu hakkında şu açıklamada bulundu: “Bugün Temmuz ayının başlangıç günü. Temmuz her yönden Türkiye’de yaşantımızın önemli aylarındandır, kış ile yazın tam ortası, emekli vatandaşlar için maaşlarına her yıl yapılan zammın ikinci bölümü olması yönünden önem taşır. Bunlar maddi konular, Temmuz 2024 yılının maneviyat ve dinimiz yönünden de son derece önemi vardır. Kuran kurslarının iki ay süreyle açıldığı, milli eğitimlerini yapan tüm öğrencilerimize dinini kuranını ahlakını öğreten ve cami imamlarımızla müezzinlerimizin iki ay boyunca kuran kursu binalarında ve camilerimizde verdikleri bu kuran kursu her yerde olduğu gibi beldemiz Beycuma’da da camii imamı Muhammet Durmaz hocam ve müezzinimiz Hasan hocamızın öğretmenliğinde Beycuma kuran kursu binamızda başladı. İlk gün olmasına rağmen ilgi her zamankinden daha iyi olacak gibi. Kız öğrencilerle erkek öğrencilere ayrı eğitmenler nezaretinde başlayan bu kutsal sayılan eğitim yılı tüm öğrencilerimize hocalarımıza beldemiz Beycuma’ya ve tüm ulusumuza hayırlara vesile olmasına dinimizin iyi anlaşılıp tatbik edilmesine vesile olmasını şahsım ve beldemiz adına Allah’tan niyaz ederim”

449391131 3986785154942853 2438554877546831716 N

Muhabir: Ender Yüksel