Milletvekili Muammer Avcı, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

FORE KAZIK ÇALIŞMALARI %91,66 ORANINA ULAŞTI

Saz Tavuğunun boğazında olta iğnesi çıkarıldı Saz Tavuğunun boğazında olta iğnesi çıkarıldı

Çalışmaları bizzat yerinde kontrol eden büyük Milletvekili Avcı, şöyle dedi: “Değerli Hemşehrilerim; 197 Milyon Türk Lirası yatırım bedeli ile çalışmaların hızla devam ettiği Dere Islahı Projesi, sonbaharda (En geç Ekim sonu) tamamlanmak üzere planlandığı şekilde devam ediyor. Acılık ve Merkezi birbirine bağlayan ve artık güvenlik riski barındıran yaya köprüsünün yıkılarak, yerine modern bir yaya köprüsünün yapımının da yer aldığı 3. Etap çalışmalarını yerinde inceledik. Yüklenici firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, endişelere yol açan yaya köprüsünün yıkımının tamamlanmasının ardından kısa sürede yenisinin inşa edileceği bilgisini aldık.

Zonguldak’ta birçok maddi hasara yol açan sel taşkınlarını önlemek, su taşkınlarını kontrol altına almak, suyun daha verimli kullanılmasını sağlamak, şehrimize yeni bir estetik alan kazandırmak amaçlarıyla yürüttüğümüz projemiz kapsamında; sağ sahil 80’lik kazıkta %91,66 başarı oranı ile 198 kazık, sol sahil 100’lük kazıkta %32,22 başarı oranı ile 58 kazığın inşası tamamlanmıştır.

Sonbaharda tamamlanması planlanan Dere Islahı, şehrimize hem güven hem de estetik bir alan kazandıracak. Bizlerde projemizin zamanında tamamlanması için son ana kadar takipçi olmaya devam edeceğiz.

Zonguldak’ımıza hayırlı olsun, her şey daha yaşanabilir bir Zonguldak için.”

Kaynak: sosyal meyda