Nisan'da kar yağışı geldi Nisan'da kar yağışı geldi

Hava durumu raporuna göre Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur, Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri, Ege'nin iç kesimleri, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Akdeniz, Batı Karadeniz (Sinop hariç) Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde yer yer karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve ye yer çok bulutlu, yarın bölge genelinin(Sinop hariç) yağmurlu iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmurlu

DÜZCE 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu

KASTAMONU -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmurlu

ZONGULDAK 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

Kaynak:Haber Merkezi

Editör: Efekaan Başar