CHP'nin Ankara'da düzenlediği Büyük Emekli Mitingi'ne de değinen Memiş, mitinge yeterince katılım olmadığını iddia ederek, “Kendi haklarının düzeltilmesi adına düzenlenen mitingine sahip çıkmayan, kendine sahip çıkmayan bir emekli olabilir mi?” dedi.
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, konuşmasına şöyle devam etti:
EMEKLİLER KENDİLERİNE SAHİP ÇIKMIYOR!
“Türkiye'nin farklı kentlerinden gelen binlerce emekli, CHP'nin Ankara'da düzenlediği Büyük Emekli Mitingine katıldı. Ancak Zonguldak ve birçok şehrimizde bulunan emeklilerimiz bu mitinge yeterince sahip çıkmadı. Daha çok Ankara’da bulunan emeklilerimiz mitinge katılarak haklarını aradı. Bir de asker ve polis emeklileri daha çok haklarına sahip çıkıyor. Fakat bizim işçi emeklilerimiz kendilerine sahip çıkmıyor. Dernek olarak Zonguldak'tan sadece bir kişiyi mitinge gönderebildik. Bu CHP'nin mitingi dediler ama bu miting bizler için yapıldı ve bizim mitingimiz. Kendi haklarının düzeltilmesi adına düzenlenen mitingine sahip çıkmayan, kendine sahip çıkmayan bir emekli olabilir mi? 
HÜKÜMETİMİZDEN İSTEKLERİMİZ VAR
Şimdi bizim hükümetimizden isteklerimiz var. Emeklinin intibak sonunu en geç bu yıl içerisinde çözülmeli. Emekliye refahtan pay verilmeli. Ek ödeme oranları yükseltilmeli. Emekliye katkı payı muafiyeti getirilmeli. Bayram ikramiyeleri TÜFE’ye endekslenmeli. Aile yardımı yapılmalı. Promosyon iyileştirilmeli. Emekliye konut alım desteği sağlanmalı. Kira desteği getirilmeli. Yakacak ve gıda yardımı yapılmalı. Emekli enflasyon sepeti yapılmalı. Emeklinin kredi borçları ötelenmeli? Emeklinin istekleri bunlar. Emeklilerin bu isteklerinin yerine getirilmesi için hükümetimizden beklentilerimiz var. Önümüzdeki Temmuz ayında emekliye zam verilecek mi verilmeyecek mi diye tereddütteyiz. 
Şuanda özellikle en düşük emekli maaşı alan emekliler sefilliğe düştü, sürünüyor. Sürünüyoruz! Hükümetimizin emeklilerin bu durumlarını bir an önce düzeltmesi lazım.”

“TTK ülkemiz sanayileşmesinde önemli bir görev üstlendi” “TTK ülkemiz sanayileşmesinde önemli bir görev üstlendi”

Whatsapp Image 2024 06 02 At 10.56.35

Kaynak: Seçkin Kırarslan