Yaklaşık 380 kişinin katıldığı seçimde ilk kez Vekaleten  oy kullanma işlemi uygulandı.

2 başkan adayının yarıştığı Genelkurul'da  ,oy kullanma işlemine geçilirken  Başkan adayı Mehmet Kuzucu  adaylıktan  çekildiğini ve bundan sonraki süreçte  Mehmet Karakulak ve  seçilecek yeni  ekibini destekleyeceğini açıklayarak birlik beraberlik vurgusunda bulundu.

"Dünya çapında skandal" "Dünya çapında skandal"

Mehmet Karakulak salonda bulunan üyelerin  tamamının oyunu ve vekaleten oy kullananların da (158 kişi)onayını alarak 3 yıllığına yeni yönetim kurulu ekibiyle  yoluna devam edecek. 
4.kez ve 11 yıldır Avrupa Zonguldaklılar Derneği camiasını yöneten  Mehmet Karakulak  yaptığı açıklamada; “Şimdiye kadar  camiaya hizmet eden herkese ayrı ayrı teşekkür etti, Avrupa Zonguldaklılar Derneği ne yakışır bir Genelkurul  gerçekleşti, salonda aramızda bir çok Zonguldak olmayıp ama  üyemiz olanlar var ,geldiğimiz yere layık olmaya çalışıyoruz bu bir ekip işidir başarı varsa hepimizin hata varsa tek bana aittir , başkan adayı olan Mehmet Kuzucu  11 yanımda yer aldı çok hizmeti oldu emeği geçti izi var kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum, yapılan genel kurulda ve yeni yönetimle yola devam ediyoruz hedefimiz belli, herkesin Derneği olmak sorun yapan değil sorun çözen bir kurum olmaya devam edeceğiz uzaktan yakından bizleri  yalnız bırakmayan davetimize icabet eden herkese şükranlarımızı sunuyoruz. 
Kaybeden olmadı derneğimiz camiamız  adına güzel bir Genelkurul  oldu.Bizlere güvenen  camiamıza ekibim adına tekrardan teşekkür ediyoruz. Saygılarımla“ dedi.

(Haber-Ercan Demir)